HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Cyfrowa Sprzedaż

Efektywniejszy prospecting z SalesHub. Nowości HubSpot

Efektywniejszy prospecting z SalesHub. Nowości HubSpot
6:57

 

Prospecting, czyli poszukiwanie i identyfikowanie potencjalnych klientów, odgrywa kluczową rolę w pracy każdego handlowca. Analiza rynku, zachowań klientów, a także aktywne nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji z potencjalnymi klientami pozwalają lepiej zrozumieć ich potrzeby i dostosować nasze oferty do ich oczekiwań. Warto  prowadzić go mądrze: nie tracić czasu na poszukiwanie danych, a skupić się na tym, by jak najlepiej zrozumieć je i wykorzystać. W tym wpisie podpowiem, jak wykorzystać do tego najnowsze funkcje HubSpot.

HubSpot przygotował dla użytkowników SalesHub cały pakiet nowych funkcji, które sprawią, że zespół handlowy będzie mógł precyzyjniej docierać do klientów dzięki możliwości testowania rozwiązań, raportom czy przejrzystemu zarządzaniu leadami. Przyjrzyjmy się najciekawszym z nich.

Prospecting workspace - nowa przestrzeń pracy

Ten widok to prawdziwe ułatwienie dla handlowców. Teraz w jednym miejscu znajdą wszystkie narzędzia i dane, których potrzebują do realizacji swoich zadań, bez konieczności przełączania się pomiędzy aplikacjami.

Zakładka "leady" pozawala na płynne zarządzanie potencjalnymi klientami. Możesz samodzielnie zamieniać kontakty w leady i przypisywać im odpowiedni status w zależności od podjętych działań. Nie ma już problemu z przydzielaniem leadów do przedstawicieli i nie ma zbędnej pracy.

SalesHub_new_prospecting_workspace

Inteligentniejsze sekwencje

Kiedy prowadzisz działania handlowe, kluczowe jest, aby wiedzieć, które z nich sprawdzają się najlepiej. Niedawno pisałem o wykorzystaniu zautomatyzowanych sekwencji w pozyskiwaniu klientów. Ustawienie sekwencji to jedno, a dopasowanie tej, która działa najskuteczniej, to drugie. Dzięki nowym funkcjom testowania i raportowania możesz teraz wykonywać optymalizację dla wszystkich kroków sekwencji oraz sprawdzać efektywność swoich działań, aby podejmować decyzje oparte na danych. Cały zestaw nowych narzędzi dotyczących sekwencji to: 

 • Testowanie A/B: Pozwala na wysyłanie różnych wersji e-maila w ramach sekwencji, aby wybrać tę, która osiąga lepsze wyniki.
 • Analiza kroków w sekwencji: teraz dostępna dla wszystkich rodzajów kroków.
 • Raportowanie wyników sekwencji: pozwala na łączenie sekwencji z wynikami sprzedaży, aby określić, jaki jest ich udział w generowaniu przychodu.

SalesHub_new_smarter_sequences

Bezproblemowe przekazywanie leadów

To funkcje, które szczególnie przydadzą Ci się, jeśli zarządzasz zespołem handlowym. Ułatwiają przekazywanie leadów i sprawiają, że handlowcy będą mogli kontaktować się z klientem bez zbędnego oczekiwania, właśnie wtedy, kiedy jest najbardziej zainteresowany. 

 • Planowanie formularzy dla leadów: Twórz warunkowe reguły przekierowywania w formularzach HubSpot, aby automatycznie kwalifikować i kierować swoje leady do odpowiedniego przedstawiciela.
 • Rezerwowanie spotkań w imieniu innych: Rezerwuj spotkania w imieniu innych lub równomiernie przekazuj swoje leady między członkami zespołu.

SalesHub_new_Handoff

Narzędzia prospectingowe w wersji mobilnej

Pozyskiwanie klientów można prowadzić nie tylko zza biurka biurka. Jeśli często jesteś w drodze, a Twoim ulubionym narzędziem pracy jest telefon, z pewnością docenisz dostępność w aplikacji kolejnych narzędzi. Teraz możesz zapisywać w niej sekwencje, wstrzymywać je i wycofywać z nich kontakty. W aplikacji jest już także dostępny asystent treści, który pomoże Ci chociażby generować maile sprzedażowe. Dzięki skanerowi QR łatwo przeniesiesz dane z wizytówki do sekcji kontaktów.

Inteligentne prognozy

HubSpot wprowadza do swojego CRM kolejne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Inteligentne prognozowanie pomoże dokładniej przewidywać wyniki sprzedaży i skuteczniej modyfikować plany w zależności od potrzeb. Planując sprzedaż, warto wypróbować funkcje, które pomogą porównać prognozy oparte na AI z tymi wprowadzonymi ręcznie i ocenić, czy nasze przewidywania są skuteczne. Są to:

 • Prognoza predykcyjna: Oceniaj swoje ręczne prognozy w porównaniu z nową projekcją opartą na sztucznej inteligencji i podejmuj niezbędne kroki, aby wyprzedzić swój plan.
 • Śledzenie dokładności: Wykorzystaj swoje historyczne dane prognozowe do śledzenia dokładności i niezawodności swoich prognoz.
 • Wbudowane wnioski: Pozostawaj na właściwej ścieżce dzięki wnioskom dotyczącym trendów prognoz. 

SalesHub_new_predictive_forecast

Raportowanie

Na koniec cały zestaw narzędzi do raportowania, które pozwolą lepiej kontrolować skuteczność procesu sprzedaży. Jeśli chcesz efektywniej stosować strategię Revenue Operations, będą jak znalazł. Dzięki nim prześledzisz skuteczność lejka sprzedażowego, poznasz źródła leadów i zyskasz całościowy obraz działań swoich zespołów. Dostępne opcje to:

 • Raportowanie działań prospectingowych: dostarcza całościowego widoku działań kontaktowych Twoich przedstawicieli, obejmującego: współczynniki konwersji, działania/kontakt, działania/dzień.
 • Raportowanie dotyczące leadów: pozwoli uzyskać opartą na danych wiedzę dotyczącą drogi od generowania leadów do generowania przychodów i lepiej połączyć zespoły marketingu i sprzedaży. Możesz skorzystać z raportu wskaźnika kontaktowania się z leadami, by odkryć, jakie sposoby kontaktu generują najbardziej wartościowe leady, oraz z raportu źródła leadów.
 • Raportowanie prędkości realizacji ofert: Raport lejka ofert i raport podróży ofert wzbogacą Twoją wiedzę o poszczególnych transakcjach. Od teraz możesz śledzić już nie tylko podróże zakupowe klientów, lecz także losy każdej oferty, by zidentyfikować wąskie gardła i skutecznie je eliminować.

HubSpot demo contact banner

W którą stronę zmierza Sales Hub?

Nowe funkcje w Sales Hub to krok w stronę efektywniejszego, opartego na danych zarządzania sprzedażą. To także rozwój funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Wreszcie, co niemniej ważne, HubSpot dba także o wygodę użytkownika i prostotę obsługi, dodając nowy panel zarządzania leadami i kolejne funkcje w wersji mobilnej. Najnowsze funkcje z pewnością spodobają się więc menadżerom sprzedaży, ale i wszystkim handlowcom.

 

Sales Hub doskonale sprawdza się we współpracy z pozostałymi modułami HubSpot, ale możesz go także zintegrować ze swoim CRM – wszystko po to, by Twojemu zespołowi handlowemu nic nie stanęło na drodze rozwoju, bez względu na to, gdzie teraz jesteś. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrożyć HubSpot lub jak wykorzystać narzędzia HubSpot w efektywniejszej sprzedaży, skontaktuj się z nami, z radością pomożemy!