HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
HubSpot

Funkcje HubSpot, których prawdopodobnie nie używasz (a powinieneś)

Jako użytkownik HubSpot, prawdopodobnie znasz podstawy: tworzenie stron internetowych, landingów, kampanii e-mailowych, zarządzanie kontaktami i śledzenie analityki strony internetowej. Ale czy wiesz, że w HubSpot jest wiele zaawansowanych funkcji, które mogą pomóc Ci przenieść Twoje działania marketingowe i sprzedażowe na wyższy poziom?

W tym wpisie na blogu poznamy niektóre z najlepszych funkcji HubSpot, których być może jeszcze nie używasz, ale powinieneś. Więcej o funkcjach HubSpot dowiesz się też z naszej bazy wiedzy.

Marketing Automation Workflows

Marketing Automation Workflowsżródło: hubspot.com

Workflows pozwalają na tworzenie spersonalizowanych kampanii, które automatycznie wysyłają ukierunkowane wiadomości e-mail do leadów na podstawie ich zachowania i zainteresowań. To narzędzie marketing automation może pomóc Ci w bardziej efektywnym pielęgnowaniu leadów i przesuwaniu ich dalej w dół lejka sprzedażowego. Możesz tworzyć przepływy pracy w oparciu o szeroki zakres wyzwalaczy, takich jak przesłania formularzy, odsłony stron czy otwarcia wiadomości e-mail.

Dostępne w Sales Hub, Marketing Hub, Service Hub & Operations Hub zaczynając od Professional plan.

Smart Content & Personalization Tokens

HubSpot daje ogromną ilość narzędzi, które mogą uczynić Twoje treści bardziej atrakcyjnymi dla docelowych użytkowników.

Najpierw spróbuj smart content. Jest potężną funkcją, która pozwala dostosować witrynę i strony docelowe w oparciu o lokalizację odwiedzającego, urządzenie, źródło skierowania lub inne kryteria. To może pomóc Ci zapewnić odwiedzającym bardziej spersonalizowane doświadczenie dla odwiedzających i poprawić współczynniki konwersji. Na przykład, możesz wyświetlać różne treści lub wezwania do działania w oparciu o to, czy odwiedzający jest nowym czy powracającym gościem.

Jednocześnie tokeny personalizacji pozwalają dynamicznie wstawiać spersonalizowane informacje do materiałów marketingowych, takich jak wiadomości e-mail i strony docelowe. Może to obejmować imię odbiorcy, nazwę firmy i inne informacje, które zebrałeś o nich w HubSpot. Personalizacja może pomóc Ci zwiększyć zaangażowanie i konwersje, sprawiając, że Twoje treści są bardziej odpowiednie dla danego odbiorcy.

Lead Scoring

Lead Scoring source: hubspot.com

Lead scoring to funkcja, która pozwala na przypisanie wartości liczbowej każdemu z leadów na podstawie ich zaangażowania na stronie internetowej i w innych kanałach marketingowych. Może to pomóc Ci w ustaleniu priorytetów w oparciu o prawdopodobieństwo konwersji i skoncentrowaniu działań sprzedażowych na najbardziej obiecujących prospektach. Możesz stworzyć własne kryteria scoringowe oparte na takich czynnikach jak odwiedziny na stronie, otwarcia wiadomości e-mail oraz wypełnienia formularzy.

Funkcja jest fajna, ale droga i jest dostępna tylko w planach Enterprise Sales Hub & Marketing Hub.

Sales Sequences

HubSpot Sequences żródło: hubspot.com

Sekwencje sprzedażowe pozwalają zautomatyzować działania sprzedażowe poprzez wysyłanie serii spersonalizowanych wiadomości e-mail do potencjalnych klientów. Pomoże Ci to utrzymać się w czołówce i przybliżyć potencjalnych klientów do podjęcia decyzji o zakupie. Możesz tworzyć niestandardowe sekwencje w oparciu o zachowanie i zainteresowania prospektów oraz śledzić ich zaangażowanie w wiadomości.

Aby mieć tę funkcję HubSpot, będziesz potrzebował Sales Hub lub Service Hub na poziomie Professional lub wyższym.

Sales Analytics

Sales Analytics żródło: blog.hubspot.com

Narzędzie Sales Analytics firmy HubSpot umożliwia dogłębne przeanalizowanie wyników sprzedaży, dzięki czemu można śledzić postępy zespołu i identyfikować obszary wymagające poprawy. Dzięki Sales Analytics można monitorować kluczowe wskaźniki, takie jak wielkość transakcji, wskaźnik wygranych i długość cyklu sprzedaży, a także podejmować decyzje oparte na danych w celu optymalizacji procesu sprzedaży.

Logicznie, że jest dostępny tylko na Sales Hub, ale zaczynając od planu Professional.

Attribution Reporting

HubSpot Attribution Reporting żródło: blog.hubspot.com

Raportowanie atrybucji pozwala śledzić wpływ działań marketingowych na przychody i ROI. To może pomóc Ci zrozumieć, które kanały i kampanie napędzają największą sprzedaż i odpowiednio zoptymalizować Twoją strategię marketingową. Możesz tworzyć niestandardowe modele atrybucji w oparciu o takie czynniki jak first touch, last touch lub multi-touch.

Tylko w Marketing Hub Enterprise plan.

Conversational Marketing

Marketing konwersacyjny pozwala angażować się w kontakt z odwiedzającymi stronę w czasie rzeczywistym poprzez chatboty, czat na żywo i inne kanały. Może to pomóc Ci zapewnić bardziej spersonalizowane doświadczenie dla odwiedzających i wygenerować więcej leadów. Możesz stworzyć niestandardowe chatboty, które będą odpowiadać na typowe pytania lub poprowadzić odwiedzających przez proces sprzedaży.

To tylko kilka przykładów z wielu potężnych funkcji dostępnych w HubSpot. Korzystając z nich, możesz poprawić wydajność marketingu i sprzedaży oraz uzyskać lepsze wyniki Twojej firmy. Jeśli jeszcze nie korzystasz z tych funkcji, nadszedł czas, aby poznać i zobaczyć, jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie. Dlaczego więc nie spróbować ich już dziś?

Możemy pomóc wdrożyć wszystkie z nich do Twoich procesów biznesowych, po prostu skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

Wsparcie HubSpot contact banner