HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Hubspot

HubSpot CMS i dostępność: 5 wskazówek, jak uczynić Twoją stronę dostępną

Stworzenie strony internetowej dostępnej dla wszystkich użytkowników to nie tylko wymóg prawny w wielu krajach, ale także obowiązek etyczny. To niezbędne, aby Twoja strona internetowa była czytelna dla wszystkich, w tym osób z niepełnosprawnościami. 

W tym wpisie przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą sprawić, by Twoja witryna w  HubSpot CMS była bardziej dostępna.

Ustawiaj dla obrazów tekst alternatywny

Tekst alternatywny (alt text) to krótki opis obrazu, który jest odczytywany na głos przez czytniki ekranu dla użytkowników niedowidzących. Aby uczynić witrynę dostępną, konieczne jest zapewnienie dokładnego i opisowego tekstu alternatywnego dla wszystkich znajdujących się w niej obrazów. HubSpot CMS ułatwia dodawanie tekstu alternatywnego do obrazów dzięki prostemu wypełnieniu pola "Alt text" w edytorze obrazów.

Alternative Text for Images / Tekst alternatywny dla obrazów

Używaj opisowych nagłówków

Nagłówki Nagłówki są istotną częścią struktury każdej strony internetowej, ponieważ pomagają użytkownikom zrozumieć hierarchię treści. Używaj opisowych nagłówków, aby ułatwić użytkownikom, zwłaszcza tym, którzy korzystają z czytników ekranu, nawigację po Twojej stronie. HubSpot CMS Hub oferuje kilka opcji nagłówków, możesz też dostosować ich stylistykę do wytycznych swojej marki.

Descriptive Headings / Nagłówki opisowe

Zapewnij kontrast kolorów

Upewnij się, że kolory Twojej witryny mają wystarczający kontrast, dzięki czemu są łatwe do odczytania dla użytkowników z wadami wzroku. HubSpot CMS pozwala na dostosowanie kolorów witryny. Koniecznie zadbaj o to, aby współczynnik kontrastu wynosił co najmniej 4,5:1 dla tekstu i 3:1 dla dużego tekstu lub elementów interfejsu użytkownika.

Aby sprawdzić kolorystykę witryny, można skorzystać z dowolnego narzędzia online, np. WebAIM Contrast Checker

Używaj opisowego tekstu linków

Używaj opisowego tekstu linku, który mówi użytkownikom, dokąd zaprowadzi ich link. Unikaj stosowania ogólnych określeń typu "kliknij tutaj", które nie są pomocne dla użytkowników niepełnosprawnych korzystających z czytników ekranu.

Zamiast tego używaj opisowych zwrotów, które przekazują informację o celu linku, np. "Pobierz nasz przewodnik dostępności".

Testuj pod kątem dostępności

Wreszcie, konieczne jest regularne testowanie dostępności strony www. HubSpot CMS zapewnia wbudowane narzędzie dostępności, które sprawdza dostępność Twojej strony pod kątem wytycznych WCAG 2.0. Użyj tego narzędzia, aby zidentyfikować wszelkie problemy, które należy naprawić, i aby zapewnić dostępność Twojej witryny dla wszystkich użytkowników.

 accessability checklist by HubSpot / lista kontrolna dostępności od Hubspot

Tworzenie dostępnej strony internetowej jest niezbędne, aby zagwarantować, że Twoje treści są przystępne dla wszystkich, w tym użytkowników z niepełnosprawnościami. Stosując się do powyższych wskazówek, możesz sprawić, że Twoja witryna HubSpot CMS będzie bardziej dostępna i zapewni lepsze doświadczenie użytkownika wszystkim odwiedzającym.

PS Przyjemny bonus jest taki, że większość z tych wskazówek jest bardzo dobra dla SEO Twojej strony internetowej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt

Wybierz wygodną dla Ciebie formę kontaktu. Jeśli nie chcesz korzystać z formularza, możesz do nas napisać na adres e-mail lub zadzwonić.
Group 1082
info@growinternational.eu
CONTACT_phone icon
+48 22 321 94 55
Icon_calendar
Zaplanuj spotkanie przez kalendarz
(Adam Małachowski — CEO)
Odpowiemy na Twoje zapytanie najszybciej, jak to tylko możliwe. Nie czekaj i już dziś zawalcz o nowy wymiar swojego marketingu!

Pozostańmy w kontakcie

Odezwij się do nas

Group 735 CONTACT_background_rectangle behind blue