HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Marketing Automation

Integracja HubSpot CMS z HubSpot Marketing Hub i Sales Hub

Integracja HubSpot CMS z HubSpot Marketing Hub i Sales Hub
6:50

 

W poprzednim wpisie na blogu jako jedną z zalet HubSpot CMS wskazałem możliwość integracji z narzędziami sprzedażowymi i marketingowymi. Dziś chcę nieco zagłębić się w ten temat.

Przypomnijmy, że HubSpot CMS to system zarządzania treścią, który umożliwia tworzenie strony www i zarządzanie nią. Sam HubSpot oferuje pakiet potężnych narzędzi do marketingu, w tym marketing automation, sprzedaży i obsługi klienta. Może się więc zdarzyć, że zbudujesz ładnie wyglądającą i szybką stronę oraz wykorzystasz wiele narzędzi marketingowych i sprzedażowych, ale osobno, bez ich wzajemnego wzbogacania się. Z tego wpisu na blogu GROW dowiesz się, jak możesz zintegrować swoją stronę zbudowaną na HubSpot CMS z narzędziami HubSpot Marketing Hub i Sales Hub, aby stworzyć bezproblemowe doświadczenie dla swoich klientów i zysk dla biznesu. 

HubSpot CMS i Marketing Hub

HubSpot CMS i Marketing Hub zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo ze sobą współpracować.

Śledź doświadczenia użytkowników i buduj na ich podstawie swój marketing

Integrując HubSpot CMS i Marketing Hub, możesz stworzyć spójną strategię marketingową obejmującą witrynę, blog i kampanie e-mailowe. Wykorzystaj narzędzia do marketingu e-mailowego HubSpot, aby wysyłać ukierunkowane kampanie do osób odwiedzających Twoją stronę internetową i śledzić ich zachowanie na stronie za pomocą CMS HubSpot.

CMS HubSpot źródło: hubspot.com

Możesz łatwo dodać ukierunkowane wiadomości w swoich e-mailach o usługach lub produktach, które były wstępnie obserwowane przez odwiedzających lub utworzyć listę użytkowników na podstawie ich zachowania i wysłać e-maile dokładnie z tą treścią, która ich zainteresowała. Z mojego wpisu dowiesz się krok po kroku, jak stworzyć kampanię e-mailową w HubSpot.

Co więcej, jeśli użytkownik jest znany, można nawet zmienić zawartość strony na podstawie zachowania odwiedzających (można użyć inteligentnej zawartości lub - w zależności od potrzeb - można ją zaprogramować ręcznie). Tak, w niektórych przypadkach będziesz potrzebował pomocy web-developera, ale jest to możliwe (wykonaliśmy już taką funkcjonalność dla jednego z naszych klientów, niemieckiego dostawcy rejsów).

Używaj Smart CTAs i formularzy

HubSpot CMS pozwala na tworzenie inteligentnych CTA i formularzy, które zmieniają się w zależności od zachowania odwiedzającego. Na przykład możesz pokazywać inne CTA odwiedzającym, którzy odwiedzają Twoją witrynę po raz pierwszy, w porównaniu z tymi, którzy już zaangażowali się w Twoje treści. Użyj tej funkcji, aby stworzyć spersonalizowane doświadczenia dla swoich gości i zwiększyć konwersje.

Smart CTA źródło: hubspot.com

Nie zapominaj również o progresywnych polach w formularzach. W skrócie: możesz pokazać znanemu odwiedzającemu tylko pola, których jeszcze nie wypełnił i ukryć pola dla już znanych informacji. Dzięki temu formularz może być krótszy, a jak wiadomo badania zachowań użytkowników w formularzach (badania formstack na przykład), to znacznie zwiększa szanse, że zostanie wypełniony i wysłany.

 

HubSpot CMS i Sales Hub

HubSpot CMS może być również zintegrowany z Sales Hub, aby stworzyć bezproblemowe doświadczenie dla Twojego zespołu sprzedaży. Użyj CRM HubSpot do śledzenia leadów i zarządzania nimi, a następnie zsynchronizuj te dane ze swoją stroną internetową za pomocą CMS HubSpot. Dzięki temu Twój zespół sprzedaży będzie miał dostęp do aktualnych informacji o swoich leadach, co pozwoli mu spersonalizować działania i zamknąć więcej transakcji.

Workflows i Sequences

Z poziomu warstwy Sales Hub Professional istnieje możliwość tworzenia workflowów oraz sekwencji. Jak można to wykorzystać w HubSpot CMS? Jak już zostało powiedziane – dzięki integracji z Marketing Hub możesz efektywniej wykorzystywać formularze i CTA, a teraz, gdy doszło do interakcji, możesz łatwo zautomatyzować proces sprzedaży za pomocą sekwencji lub obsługiwać dane sprzedażowe za pomocą workflow. Oba narzędzia mogą dać Ci wystarczającą przestrzeń do zautomatyzowania procesu sprzedaży i uczynienia go bardziej efektywnym.

Workflows i Sequences źródło: hubspot.com

Dzięki sekwencjom nie zapomnisz wysłać klientowi maila, dzięki workflow po interakcji możesz zmienić wszystkie właściwości odwiedzającego i firmy, zarządzać listami (wspomniano wcześniej, dlaczego jest to ważne i jak można to wykorzystać), zarządzać preferencjami reklamowymi i wiele innych.

Z tego artykułu dowiedz się więcej o tym, jak wykorzystać w sprzedaży zautomatyzowane sekwencje.

A z tego poznasz krok po kroku proces tworzenia workflows w HubSpot.

Korzystaj z Live Chat

HubSpot CMS zawiera również funkcję czatu na żywo, którą można zintegrować z Sales Hub. Użyj czatu na żywo, aby zaangażować się w kontakt z odwiedzającymi Twoją stronę w czasie rzeczywistym, odpowiadając na ich pytania i zapewniając im spersonalizowaną pomoc. Pomoże Ci to zbudować silniejsze relacje z klientami i zwiększyć sprzedaż.

Live Chat źródło: hubspot.com

Narzędzia analityczne HubSpot

Wreszcie, użyj narzędzi analitycznych HubSpot do śledzenia i analizowania wydajności witryny. System CMS HubSpot zapewnia szczegółową analizę ruchu na stronie, współczynników konwersji i innych kluczowych wskaźników. Użyj tych danych, aby zoptymalizować swoją stronę internetową i poprawić swoje wysiłki w zakresie generowania leadów i sprzedaży. Ponadto, jak wspomniałem w poprzednim poście - możesz korzystać z narzędzi SEO systemu CMS, a następnie śledzić swoje wysiłki za pomocą podłączonego Goolge Search Console.

Narzędzia analityczne HubSpot źródło: hubspot.com

Jak wynika z naszych badań, integracja HubSpot CMS z narzędziami marketingowymi i sprzedażowymi jest raczej natywna i nie wymaga ogromnego wysiłku. Jest to efektywny sposób na stworzenie bezproblemowego doświadczenia dla Twoich klientów. Użyj inteligentnych CTA i formularzy, czatu na żywo, narzędzi analitycznych HubSpot i CRM HubSpot, aby stworzyć spersonalizowane doświadczenie dla swoich klientów od początku do końca. Dzięki temu będziesz w stanie zwiększyć liczbę konwersji, zamknąć więcej transakcji i rozwinąć swój biznes z HubSpot.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Potrzebujesz wsparcia w konfiguracji HubSpot? A może szukasz bezproblemowego wdrożenia HubSpot dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami!

Wsparcie HubSpot contact banner