HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
B2B Marketing

Jak opublikować post na LinkedIn z HubSpot? Krok po kroku

Jak opublikować post na LinkedIn z HubSpot? Krok po kroku
6:11

 

LinkedIn jest kluczową platformą społecznościową dla firm B2B. Warto zadbać o to, by być na niej obecnym i regularnie publikować wysokiej jakości posty. Zarządzanie profilem firmowym, często na kilku platformach, to ważne zadanie social media czy content marketerów. Aby wykonywać je sprawnie i efektywnie, warto skorzystać z możliwości, które dają narzędzia wbudowane w HubSpot CRM.

W tym wpisie pokażę krok po kroku, jak opublikować post na LinkedIn za pomocą narzędzi społecznościowych HubSpot i jak wykorzystać pełnię możliwości tej funkcji.

 

Tworzenie wpisu na LinkedIn

Aby rozpocząć tworzenie posta na LinkedIn, wejdź w zakładkę „Marketing”, a następnie wybierz „Społecznościowe” („Social”). Funkcje publikacji w mediach społecznościowych są dostępne w HubSpot Marketing Hub od poziomu Professional.

Pulpit mediów społecznościowych w HubSpot

Zostaniesz przeniesiony do pulpitu umożliwiającego tworzenie postów w mediach społecznościowych z poziomu HubSpot. Do wyboru masz trzy zakładki „Zarządzaj”, „Monitoruj” i „Analizuj”. Tworzenie postów umożliwia ta pierwsza („Manage”).

Pozostałe dwie zawierają narzędzia śledzenia wszystkich wzmianek i interakcji z Twoją firmą (zakładka „Monitor”) oraz nadzorowania wyników aktywności społecznościowej („Analyze”). W tym wpisie skupimy się jednak na publikacji posta.

Wybierz: „Utwórz wpisy w mediach społecznościowych” („Create social posts”). Po kliknięciu przejdziesz do kreatora postów. Po lewej stronie widzimy narzędzia tworzenia wpisu, po prawej podgląd gotowego posta. Dzięki temu możesz od razu zobaczyć, jak będzie prezentował się Twój wpis i zadbać chociażby o odpowiednie "światło" pomiędzy fragmentami tekstu, dzięki czemu będzie przyjazny w lekturze.

Wybór konta publikacji

Najpierw wybieramy, z jakiego konta chcemy opublikować wpis. Do HubSpot możemy podłączyć zarówno konto firmowe, jak i konta pracowników, na przykład handlowców.

Kiedy wybierzesz konto, zyskasz dostęp do zakładki umożliwiającej utworzenie tekstu i załączenie multimediów w danej sieci społecznościowej.

Okno edycji postówOkno edycji postów 2

Możesz też skorzystać z zakładki „Draft” – jeśli publikujesz z więcej niż jednego konta (np. LinkedIn, Facebook, Instagram, Twitter), teksty i ustawienia wybrane w tej zakładce automatycznie pojawią się we wszystkich z nich. Następnie będziesz mógł dostosować treść do danego kanału. To bardzo wygodna opcja, jeśli chcesz ustawić ten sam czas publikacji dla wielu kanałów albo załączyć w nich ten sam obraz. W takim wypadku wszystkie ustawienia wprowadzasz tylko raz.

Tym razem publikujemy tylko na LinkedIn. W prawym dolnym rogu edytora zobaczysz maksymalną liczbę znaków, która pozostała Ci do wykorzystania.

Zwróć uwagę na trzy małe ikony poniżej okna edycji. W HubSpot możesz bezpośrednio wyszukiwać i dodawać emotikony oraz wstawiać linki do swojej witryny i stron docelowych. HubSpot automatycznie zaciągnie odpowiedni opis i obraz związane z udostępnianą stroną, co możesz zobaczyć na podglądzie po prawej.

 

Ostania ikonka daje Ci możliwość skorzystania z wbudowanych w HubSpot narzędzi AI. Nie masz pomysłu na tekst? Podaj temat, a asystent AI zaproponuje wpis, który będziesz mógł zmodyfikować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak tworzyć treści na LinkedIn, wykorzystując wiedzę o algorytmie tej platformy, zajrzyj do mojego wpisu o zmianach w algorytmie LinkedIn.

Dodawanie zasobów

Jeśli nie udostępniasz żadnej ze swoich stron, czas na dodanie do tekstu właściwych multimediów. W przypadku postów na LinkedIn HubSpot wprowadził niedawno nowe funkcje umożliwiające publikowanie z poziomu platformy nie tylko obrazów i video, lecz także dokumentów pdf i ankiet. To znaczne usprawnienie, pozwalające wygodnie wykorzystywać wiele formatów, bez konieczności dodawania ich bezpośrednio na LinkedIn.

 

Dodawanie dokumentów LinkedInDodawanie tekstów alternatywnych

Dodane media możemy łatwo edytować. Koniecznie pamiętaj o wpisaniu tytułów dokumentów oraz tekstów alternatywnych obrazów. W HubSpot zrobisz to łatwo, tak samo dla wszystkich platform, najeżdżając na ikonę „T” na miniaturze swojego obrazu.

Publikacja wpisu

Post jest gotowy. Teraz możesz wybrać, czy chcesz go opublikować od razu, czy planujesz publikację na później. 

Poniżej opcji daty publikacji możesz zdecydować także, do kogo kierujesz swój post, używając 7 kryteriów. Dzięki temu publikacja trafi do odpowiedniej grupy docelowej.

Na koniec możesz wskazać kampanię marketingową, do której chcesz przypisać post (jeśli chcesz aby Twój post był częścią jednej z kampanii, które prowadzisz w HubSpot).

Opcje publikacjiOpcje targetowania

Kiedy wszystkie potrzebne parametry są ustawione, możesz dodać publikację do harmonogramu, klikając „Harmonogram” („Schedule”) albo zapisać szkic („Save draft"), na przykład do przejrzenia przez innych członków zespołu.

Zaplanowane posty zobaczysz po ukończeniu edycji w kalendarzu. Aby go zobaczyć, wybierz „Kalendarz” na pulpicie zarządzania publikacjami.

Kalendarz publikacji w social mediach w HubSpot

 

Co daje publikowanie postów z poziomu HubSpot?

Jak widać, cały edytor jest intuicyjny w użyciu. Ma też cały zestaw funkcji, które pozwalają opublikować materiały i ustawić parametry publikacji z poziomu HubSpot, w tym samym miejscu, gdzie zarządzasz publikacjami na innych platformach. Pozwalają łatwo współpracować kilku osobom na przykład copywriterowi, grafikowi i marketerowi nad jedną publikacją. Zbierają także dane analityczne dotyczące Twoich sieci społecznościowych – wszystkich w jednym miejscu. A kiedy wpis jest zaplanowany z wyprzedzeniem nie musisz troszczyć się o bycie on-line w momencie publikacji.

Chcesz połączyć swoje konta społecznościowe z HubSpot? Potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących publikowania w social mediach z Marketing Hub? A może szukasz kogoś, kto przygotuje dla Ciebie wpisy i multimedia gotowe do publikacji? Koniecznie daj nam znać!

Skorzystaj z marketingu dedykowanego B2B | Grow Poland