HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Generowanie Leadów

Jak stworzyć skuteczną kampanię e-mailową z HubSpot?

E-mail marketing to potężne narzędzie w arsenale współczesnego marketera. Pozwala na bezpośrednie nawiązywanie kontaktu z publicznością, pielęgnowanie leadów i generowanie konwersji. Aby jak najlepiej wykorzystać działania związane z marketingiem mailowym, potrzebujesz solidnej platformy do efektywnego zarządzania kampaniami. W tym przewodniku krok po kroku pokażemy Ci, jak wykorzystać moc HubSpot do stworzenia skutecznej kampanii e-mail marketingowej.

Tworzenie listy mailingowej

Efektywna kampania marketingu e-mailowego zaczyna się nie od samego e-maila, ale od właściwej grupy odbiorców. Najlepszym narzędziem do segmentacji kontaktów w HubSpot jest tworzenie List. Aby utworzyć listę, po prostu przejdź do: Kontakty -> Listy -> Utwórz Listę.

eml-01

W HubSpot istnieją 2 rodzaje list:

 • Statyczne - gdy liczba kontaktów nie zmienia się po utworzeniu listy (możesz je tylko ręcznie usuwać z listy).
 • Aktywne - gdy liczba kontaktów może zmieniać się z czasem (może to zdarzyć się, gdy kontakty zaczynają lub przestają spełniać określone przez Ciebie parametry).

Dodatkowo, listy mogą być oparte nie tylko na danych kontaktów, lecz także na danych firmowych i dotyczących umów.

Po utworzeniu listy możesz łatwo ustawić parametry dodawania kontaktów do niej, takie jak:

 • Właściwości kontaktów (wiek, lokalizacja, zainteresowania, data utworzenia kontaktu, itp.)
 • Aktywność użytkownika
 • Właściwości firmy
 • Status leada
 • Właściwości transakcji (nazwa i data, kwota itp.)

eml-02

Tworzenie angażującej treści

Po utworzeniu listy możesz przejść do edycji treści e-maila, która stanowi serce Twojej kampanii.

Edytor e-maili HubSpot sprawia, że tworzenie wizualnie atrakcyjnych e-maili jest proste. Ponadto, możesz odwiedzić HubSpot Marketplace, aby wybrać gotowe szablony e-maili.

Zwróć uwagę na tematy e-maili i treść wiadomości oraz spersonalizuj komunikację, aby zwiększyć zaangażowanie. Tę funkcję można łatwo dodać w edytorze wizualnym - po prostu kliknij 'Spersonalizuj'.

eml-03

Automatyzacja kampanii e-mailowych z HubSpot

Oszczędzaj czas i zwiększaj efektywność, ustawiając automatyczne wysyłanie e-maili. Możesz użyć:

 • Kampanii standardowej (wysyłaj e-maile teraz lub w określonym terminie).
 • Workflow (możesz w nim dodać dodatkowe kroki przetwarzania).

Oto przykład prostego workflow, który obsługuje umowy: wysyła e-mail w zależności od rodzaju umowy, w różnych odstępach czasu (12 i 10 dni), a dla jednego rodzaju umowy wysyła dodatkowego e-maila po 14 dniach.

eml-04

Odkrywaj również różne sekwencje e-maili wyzwalanych dla różnych scenariuszy i nie zapomnij o teście A/B w celu zoptymalizowania swoich kampanii.

Analiza kampanii e-mail

Skuteczny marketing e-mailowy opiera się na danych. HubSpot dostarcza rozbudowane narzędzia analizy e-maili i raportowania. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do konkretnego e-maila i sprawdzić zakładkę 'Wyniki'.

Na początku znajdziesz najważniejsze parametry:

 • Współczynnik otwarć (ogólny i według urządzenia).
 • Współczynnik kliknięć.
 • Współczynnik odpowiedzi.

eml-05

Te dane pomogą Ci zrozumieć, co powinieneś zoptymalizować w tytułach e-maili i treści wiadomości. Dodatkowo, jeśli te informacje są niewystarczające, możesz sprawdzić sekcję "Dostarczenia", która pokaże liczbę udanych dostarczeń, a także liczbę odrzuceń, rezygnacji i zgłoszeń spamu.

eml-06

Najlepsze praktyki i wskazówki

Marketing e-mailowy to potężne narzędzie do nawiązywania kontaktu z publicznością i pielęgnowania relacji, ale kluczowe jest przestrzeganie najlepszych praktyk, aby zapewnić skuteczność i dobre przyjęcie Twoich kampanii. Skoncentruj się na pozyskiwaniu subskrybentów, którzy rzeczywiście chcą otrzymywać wiadomości od Twojej marki. To nie tylko zwiększa zaangażowanie, ale także minimalizuje ryzyko oznaczania Twoich e-maili jako spamu. Ponadto, segmentuj swoją listę na podstawie demografii, zachowań i preferencji, aby dostarczać spersonalizowane treści, ponieważ skonkretyzowane kampanie zazwyczaj dają lepsze wyniki (co na szczęście jest możliwe w HubSpot, jak pisałem wcześniej).

Tworząc treść swojego e-maila, upewnij się, że jest ona wizualnie atrakcyjna, dostosowana do urządzeń mobilnych i zawiera wartościowe informacje. Tytuły e-maili powinny być zwięzłe, kuszące i odzwierciedlać treść wiadomości. W treści e-maila zachowaj jasną i zwięzłą wiadomość, używając atrakcyjnych elementów wizualnych i przekonujących wezwań do działania. Kolejnym ważnym działaniem jest regularność - wysyłaj e-maile w regularnych odstępach czasu i trzymaj się harmonogramu, dzięki czemu subskrybenci wiedzą, kiedy spodziewać się Twoich wiadomości (i staraj się nie być zbyt nachalny).

Śledzenie i analiza kampanii e-mail są niezbędne do optymalizacji. Monitoruj kluczowe wskaźniki, takie jak współczynnik otwarcia, współczynnik kliknięć i współczynnik konwersji, aby zrozumieć, co działa i co wymaga poprawy. Testy A/B mogą Ci pomóc doskonalić strategie, począwszy od tytułów e-maili, aż po układ treści. Przede wszystkim szanuj prywatność swoich subskrybentów i przestrzegaj przepisów dotyczących marketingu e-mail, takich jak ustawa CAN-SPAM i RODO.

Większość tych najlepszych praktyk może być zrealizowana przy użyciu HubSpot, dzięki czemu możesz osiągnąć znakomite wyniki dla swojej firmy. Dzięki odpowiednim strategiom, rosnącej liście subskrybentów, angażującej treści i automatyzacji, jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia swoich celów marketingowych.

Daj nam znać, jeśli masz jakiekolwiek pytania i dobrego mailowania!