HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
HubSpot

Odkrywamy 11 najlepszych dla marketerów funkcji HubSpot CMS

Zawsze twierdziłem, że HubSpot CMS został stworzony dla marketerów lub przynajmniej z myślą o marketerach, ponieważ marketerzy muszą dostarczać atrakcyjne doświadczenia i osiągać wyniki. W tym wpisie na blogu przeanalizuję najlepsze funkcje HubSpot CMS, które umożliwiają marketerom podniesienie skuteczności ich kampanii na wyższy poziom.

Intuicyjne tworzenie treści

Pierwsza i zapewne główna funkcja HubSpot CMS polega na tym, że oferuje on przyjazne użytkownikom narzędzie do tworzenia treści, które umożliwia marketerom tworzenie angażującej treści bez konieczności posiadania wiedzy na temat kodowania. Dzięki edytorowi typu "przeciągnij i upuść", tworzenie i układanie elementów treści jest prostsze niż kiedykolwiek. Marketerzy mogą szybko tworzyć strony docelowe, posty na blogu oraz strony internetowe, zapewniając spójność marki i przekazu.

Intuicyjne tworzenie treści źródło: developers.hubspot.com

Wszystko, do czego potrzebni są programiści, to stworzenie standardowego szablonu (lub motywu, w zależności od skali projektu), a resztę można już zlecić marketerom.

Personalizacja, inteligentna treść (Smart Content) i testowanie adaptacyjne (Adaptive Testing)

Pisaliśmy już o personalizacji w HubSpot. Jak wszyscy wiemy, skuteczny marketing opiera się na dostarczaniu spersonalizowanych doświadczeń różnym segmentom odbiorców. HubSpot CMS wyróżnia się w tym aspekcie, oferując rozbudowane funkcje personalizacji i inteligentnej treści. Marketerzy mogą dynamicznie dostosowywać treści na podstawie zachowań użytkowników, demografii i preferencji, co zwiększa zaangażowanie i wskaźniki konwersji. I znowu – kluczowe jest to, że można to osiągnąć bez konieczności udziału programistów.

Smart Content

źródło: blog.hubspot.com

Zrozumienie, na jakim etapie podróży klienta znajdują się leady, jest kluczowe dla dostarczenia odpowiednich treści. HubSpot CMS umożliwia marketerom tworzenie inteligentnych treści, które zmieniają się w zależności od etapu cyklu życia klienta. Bez względu na to, czy chodzi o przedstawianie klientom marki czy „pielęgnowanie” istniejących klientów, odpowiednia treść jest wyświetlana odpowiedniej grupie odbiorców we właściwym momencie.

add-smart-rule-to-email

źródło: Baza wiedzy

HubSpot CMS przenosi personalizację na wyższy poziom dzięki testom adaptacyjnym. Ta funkcja pozwala marketerom przeprowadzać testy A/B nie tylko na poszczególnych elementach, lecz także na całych układach stron. Marketerzy mogą testować różne warianty treści, obrazów, a nawet całych sekcji, aby ustalić najskuteczniejsze układy, które zaangażują różne segmenty publiczności.

Optymalizacja pod kątem SEO

Kolejnym istotnym aspektem jest optymalizacja pod kątem SEO. Już kilkakrotnie omawiałem tę funkcję z perspektywy programisty. Teraz spojrzyjmy na nią z punktu widzenia marketingu.

HubSpot CMS oferuje potężne narzędzia do optymalizacji SEO, które pomagają marketerom ulepszać treści pod kątem wyszukiwarek internetowych. Od dostosowywalnych meta tagów po sugestie dotyczące optymalizacji słów kluczowych, platforma zapewnia, że Twoje treści są przygotowane tak, by były maksymalnie widoczne.

Podstawowe funkcje SEO są istotne, ale zaawansowana optymalizacja podnosi stronę na wyższy poziom. HubSpot CMS dostarcza narzędzia do analizy słów kluczowych konkurentów, śledzenia pozycji w wynikach wyszukiwania oraz odkrywania nowych możliwości słów kluczowych. To umożliwia marketerom udoskonalenie swojej strategii SEO w celu zwiększenia widoczności i ruchu organicznego.

Zastanawiasz się, czy twoje działania SEO przynoszą efekty? Narzędzia analityczne HubSpot pozwolą ci na uzyskanie odpowiedzi :)

Analityka wyników

Aby dostroić strategie marketingowe, niezbędne są wyniki oparte na danych. HubSpot CMS oferuje wszechstronny pulpit analityczny, który śledzi kluczowe wskaźniki, takie jak liczba wyświetleń stron, wskaźniki konwersji i zaangażowanie. Marketerzy mogą podejmować świadome decyzje na podstawie danych czasu rzeczywistego, optymalizować swoje kampanie i osiągać maksymalny efekt.

Analityka wyników
źródło: hubspot.com

Przechwytywanie leadów: CTA i formularze

Kolejną imponującą funkcją są narzędzia do przechwytywania potencjalnych klientów, w tym przyciski Call-to-Action (CTA) i formularze. Co wyróżnia te narzędzia? Przekształcanie odwiedzających w leady to istotny cel marketingowy. HubSpot CMS oferuje dostosowywalne formularze do przechwytywania leadów, które można umieszczać w strategicznych miejscach na stronie internetowej. Te formularze idealnie współpracują z systemem CRM HubSpot, zapewniając płynny przepływ danych i ułatwiając „pielęgnowanie” leadów.

Najlepsze jest jednak to, jak łatwo można je tworzyć i dostosowywać. Nie trzeba polegać na programistach do tworzenia pól formularza, dostosowywania stylów ani umieszczania formularzy na stronie. To samo dotyczy przycisków CTA.

Przechwytywanie leadów
źródło: stackoverflow.com

Integracja i automatyzacja

Efektywność to klucz w nowoczesnym marketingu, a HubSpot CMS to rozumie. Platforma doskonale współgra z innymi narzędziami HubSpot, tworząc zintegrowane ekosystemy marketingowe. Co więcej, marketerzy mogą automatyzować różne zadania, od marketingu mailowego po „pielęgnowanie” leadów, usprawniając swoje procesy pracy i zwalniając czas na strategiczne inicjatywy. I ponownie, bez udziału programistów.

Integracja i automatyzacja
źródło: Baza wiedzy

Bezpieczeństwo i niezawodność

HubSpot CMS przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa i niezawodności, dlatego gwarantuje ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi oraz minimalizuje czas przestoju na twojej stronie. To daje marketerom spokój i pozwala im skupić się na ich głównych zadaniach, bez martwienia się o techniczne aspekty zarządzania stroną internetową. Już omówiliśmy ten temat w naszym wpisie na blogu "Bezpieczeństwo witryny w HubSpot CMS".

Współpraca przy tworzeniu treści

Skuteczna praca zespołowa to podstawa udanych kampanii marketingowych. HubSpot CMS rozumie to i oferuje środowisko do tworzenia treści, które umożliwia marketerom płynną współpracę. Wielu członków zespołu może jednocześnie pracować nad treściami, recenzować i edytować je w kontrolowanym środowisku przed publikacją, co zapewnia dokładność i spójność gotowych treści.

Współpraca przy tworzeniu treści
źródło: Baza wiedzy

Rekomendacje dotyczące treści oparte na sztucznej inteligencji

Wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, HubSpot CMS oferuje rekomendacje dotyczące treści oparte na zachowaniach i preferencjach użytkowników. Ta funkcja pomaga marketerom sugerować odwiedzającym powiązane artykuły, materiały lub produkty, co w rezultacie zwiększa zaangażowanie i wydłuża czas spędzony na stronie.

Ta funkcjonalność jest szczególnie przydatna, ponieważ pozwala marketerom tworzyć lub dostosowywać treści szybciej, bez konieczności korzystania z narzędzi zewnętrznych, takich jak ChatGPT. Wszystko, czego potrzebujesz, jest zintegrowane w edytorze treści HubSpot. Wystarczy wpisać: '/'.

Rekomendacje dotyczące treści
źródło: hubspot.com

Zarządzanie członkostwem i subskrypcją

Przedsiębiorstwa oferujące treści premium lub usługi oparte na subskrypcji często napotykają na komplikacje związane z zarządzaniem członkostwem. HubSpot CMS upraszcza ten złożony proces, pozwalając marketerom tworzyć treści z ograniczonym dostępem, zarządzać subskrypcjami i płynnie zarządzać przetwarzaniem płatności, wszystko to w obrębie platformy.

Zarządzanie treściami w wielu językach

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie zaspokajanie potrzeb różnorodnych odbiorców jest niezwykle ważne. HubSpot CMS wspiera zarządzanie wielojęzycznymi treściami, umożliwiając marketerom tworzenie i nadzorowanie treści dostosowanych do różnych regionów i języków z zachowaniem spójności marki. Więcej informacji znajdziesz w moim poprzednim poście "Wielojęzyczna strona internetowa w HubSpot CMS". Niemniej jednak, kluczowym wnioskiem jest to, że tworzenie treści w wielu językach w HubSpot CMS jest niezwykle proste. Jeśli szablon lub motyw został stworzony przez programistów, marketerzy mogą swobodnie zarządzać tworzeniem pełnych treści w wielu językach.

Chociaż to nie są jedyne funkcje HubSpot CMS, które mogą przynieść korzyści marketerom, są to te najważniejsze z perspektywy programisty. W epoce, w której doświadczenia cyfrowe kształtują marki, solidne narzędzie CMS takie jak HubSpot może odgrywać kluczową rolę w zmianie podejścia marketerów do tworzenia treści, pielęgnowania leadów, personalizacji, współpracy i optymalizacji. Co więcej, wiele z tych funkcji może być intuicyjnie wykorzystywanych bez znaczącej pomocy zespołu programistycznego.

Jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy związanej z HubSpot, daj nam znać, chętnie pomożemy!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt

Wybierz wygodną dla Ciebie formę kontaktu. Jeśli nie chcesz korzystać z formularza, możesz do nas napisać na adres e-mail lub zadzwonić.
Group 1082
info@growinternational.eu
CONTACT_phone icon
+48 668 258 500
Icon_calendar
Zaplanuj spotkanie przez kalendarz
(Adam Małachowski — CEO)
Odpowiemy na Twoje zapytanie najszybciej, jak to tylko możliwe. Nie czekaj i już dziś zawalcz o nowy wymiar swojego marketingu!

Pozostańmy w kontakcie

Odezwij się do nas

Group 735 CONTACT_background_rectangle behind blue