HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
HubSpot

Co może zrobić dla Ciebie solutions partner HubSpot?

Co może zrobić dla Ciebie solutions partner HubSpot?
11:05

 

HubSpot wyróżnia się wśród systemów CRM i Marketing Automation prostotą obsługi i krótkim czasem wdrożenia. Mimo to skorzystanie z usług partnera, który pomoże rozpocząć korzystanie z HubSpot może przynieść korzyści Twojej firmie, dlaczego? 

W tym wpisie przyjrzymy się korzyściom wynikającym z wyboru licencjonowanego partnera na wszystkich etapach wprowadzania HubSpot w przedsiębiorstwie. Dowiesz się z niego, jakiego wsparcia możesz oczekiwać od solutions partnera HubSpot. 

Wybór systemu CRM 

Kiedy wybierasz system CRM, kluczowe jest, aby dostosować go do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Należy zadać sobie pytanie, jak wybrany system może pomóc Tobie i Twoim pracownikom w wykonywaniu codziennych zadań. Właśnie w tym może pomóc solutions partner. 

Jeśli przypuszczasz, że HubSpot jest wyborem dla Ciebie, to dobry moment, aby skontaktować się z doradcą, który pomoże dobrać taki pakiet narzędzi, który faktycznie odpowie na Twoje zapotrzebowanie. HubSpot oferuje 4 poziomy licencji (od planu Free do Enterprise) i 6 hubów – zestawów narzędzi, które pomagają w realizacji określonych zdań. Poziomy i huby możesz dobierać elastycznie, co daje duże możliwości dopasowania i zapewnia skalowalność rozwiązań na przyszłość. Jednak, aby dokonać precyzyjnego wyboru, niezbędna może się okazać pomoc partnera, który dobrze zna narzędzia HubSpot i podopowie, których rozwiązań potrzebujesz. Może on także zademonstrować Ci ich działanie podczas krótkiego demo. 

Dobry doradca z pewnością nie będzie namawiał Cię na zakup droższej licencji niż ta, która jest Ci potrzebna. Aby w pełni wykorzystać możliwości HubSpot, powinieneś mieć dostęp do tych narzędzi, których realnie będziesz używać. 

Każda firma jest inna, a specjalistyczna wiedza partnera wdrożeniowego może pomóc dostosować funkcjonalności HubSpot do unikalnych wymagań Twojego przedsiębiorstwa. Partner może zidentyfikować kluczowe procesy i zaproponować najbardziej efektywne rozwiązania. 

Wdrożenie HubSpot 

Kiedy już masz swój HubSpot, pora zacząć z niego korzystać. Choć HubSpot jest przyjaznym dla użytkownika systemem, do szybkiego startu może przydać się profesjonalne wsparcie. 

Konfiguracja HubSpot 

Zanim zaczniesz korzystać z HubSpot, konieczne będzie wykonanie podstawowej konfiguracji systemu. Dokładna konfiguracja CRM jest kluczowa dla efektywnego zarządzania relacjami z klientami. Partner, który dobrze zna środowisko HubSpot, pomoże sprawnie wprowadzić niezbędne ustawienia.  

Zależnie od Twoich potrzeb możesz skorzystać z podstawowego onboardingu lub zaawansowanej konfiguracji, która pozwoli wykonać np. integrację HubSpot z zewnętrznymi systemami.  

W Grow Poland poszczególne ustawienia, obiekty i procesy możemy skonfigurować podczas spotkań z Twoimi pracownikami, dzięki czemu będą one idealnie odpowiadać Twoim potrzebom. W ten sposób użytkownicy HubSpot nabędą też od razu umiejętności niezbędne do pracy z systemem. Partner wdrożeniowy dostosuje HubSpot do Twoich potrzeb biznesowych, zapewniając integrację z obecnymi procesami sprzedaży i marketingu. 

Migracja danych 

Nawet najlepszy system, aby dobrze działać, potrzebuje danych. Dane są jak paliwo dla Twojego systemu CRM i muszą być „czyste”, czyli np. poprawne i spójne. Z pewnością posiadasz już całkiem sporo informacji o klientach, choć mogą być one rozsiane, np. w tabelach Excel lub w systemie, z którego korzystałeś wcześniej.  

Migracja istniejących danych do nowego systemu może okazać się wyzwaniem. Profesjonalny partner zapewni, że przejście to będzie płynne, a także bez ryzyka utraty danych. Jest również w stanie odwzorować Twoje dotychczasowe procesy w HubSpot. 

Rozwój i optymalizacja stron internetowych 

Wielu klientów wybierając HubSpot, decyduje się także na postawienie w tym systemie swojej witryny internetowej lub migrację istniejącej strony do HubSpot. Takie rozwiązanie zapewnia pełną integrację strony z bazą danych i pomaga w efektywnych działaniach lead generation. 

Solutions partner, dysponujący odpowiednimi specjalistami z zakresu webdevelopmentu, może okazać się nieocenionym wsparciem w tym procesie. Dzięki niemu możesz wyjść poza gotowe szablony i dostosować swoją stronę internetową do potrzeb firmy. Jeśli sobie tego życzysz profesjonalny grafik przygotuje dla Ciebie design takiej strony, a copywriter wypełni ją treścią. Możesz także odwzorować w HubSpot swoją obecną witrynę.  

HubSpot daje także potężne możliwości w zakresie tworzenia paneli klienta, systemów rezerwacji czy formularzy. Stworzenie indywidualnego rozwiązania w tym zakresie warto oddać w ręce profesjonalisty. 

Projektowanie i optymalizacja stron internetowych to ważne zdanie, w którym może pomóc Ci solutions partner. 

Integracje systemowe 

Integracja HubSpot z innymi narzędziami i platformami IT w firmie zwiększa jego funkcjonalność i pozwala na automatyzację wielu procesów biznesowych. 

Dla wielu aplikacji HubSpot posiada gotowe integracje, dla innych jednak ich wykonanie będzie wymagało indywidualnego wykonania. Przygotowanie integracji to często osobny projekt informatyczny. Dla jego optymalizacji warto skorzystać z usług partnera, który zna Twój HubSpot i jego konfigurację. Jeśli zadbasz o wprowadzenie potrzebnych integracji od samego początku jako elementu wdrożenia, HubSpot będzie mógł rozwinąć pełnię swoich możliwości. 

Szkolenia pracowników 

Wprowadzenie nowego systemu CRM to proces zmiany w firmie i warto przeprowadzić go zgodnie z najlepszymi praktykami zarządzania zmianą.  

Ważne, aby pracownicy od początku znali cel wprowadzenia nowego systemu oraz korzyści, które mogą dzięki niemu osiągnąć. Aby nie czuli się zagubieni, należy zadbać o ich włączenie w proces wdrożenia i odpowiednie szkolenie. Może je przeprowadzić właśnie solutions partner. 

Dobry partner współpracuje z Twoimi pracownikami podczas konfiguracji systemu oraz dostarczy odpowiednie instrukcje, co jest kluczowe dla efektywnego wykorzystania wszystkich funkcji platformy. 

Grow Poland licencjonowany partner HubSpot

Obsługa HubSpot i procesów sprzedażowo-marketingowych 

Kiedy zakończysz proces wdrożenia, możesz śmiało korzystać z HubSpot. Czy na tym etapie będzie Ci jeszcze potrzebna pomoc zewnętrznego partnera? Wszystko zależy od specyfiki Twojej firmy. HubSpot został skonstruowany tak, by zespoły marketingowe i sprzedażowe mogły korzystać z jego możliwości samodzielnie. Niemniej jednak, szczególnie w mniejszych zespołach może się okazać, że outsourcing niektórych zadań to po prostu rozwiązanie korzystne dla Ciebie. 

Partner wdrożeniowy pomoże Ci nie tylko zainstalować HubSpot, lecz również rozwinąć strategię wykorzystania systemu na lata, dostosowując narzędzia do rozwijających się potrzeb firmy. 

Optymalizacja procesów marketingowych i sprzedażowych 

HubSpot wspiera Twoje sprzedaż i marketing, pomaga zarządzać obsługą klienta i całą cyfrową obecnością Twojej firmy. Jednak najdoskonalsze narzędzie nie spełni swoich zadań bez dobrze przygotowanej strategii oraz przemyślanych procesów.  

Partner może przeprowadzić analizę Twoich obecnych procesów marketingowych i sprzedażowych, sugerując optymalizacje i zastosowanie najlepszych rozwiązań praktycznych oraz skonfigurować odpowiednie narzędzia (np. workflows czy sekwencje) w HubSpot, które pozwolą je zrealizować. 

Pełen zakres usług marketingowych 

Partnerzy HubSpot często oferują pełen zakres usług marketingowych, od generowania leadów po analizę danych i raportowanie, co umożliwia maksymalizację zwrotu z inwestycji w platformę. Swój HubSpot będziesz potrzebował wypełnić treściami – na stronie internetowej, blogu, w mediach społecznościowych. Jeśli nie dysponujesz rozbudowanym działem marketingu, dobrym pomysłem jest wybór partnera, który w swoim portfolio ma także usługi marketingowe. 

Wsparcie techniczne 

Twoja firma i Twoje potrzeby ewoluują. Nawet najdoskonalsze wdrożenie nie oznacza, że system nie będzie potrzebował dalszych ewaluacji i adaptacji. W razie jakichkolwiek trudności albo po prostu zmiany Twoich potrzeb, solutions partner może służyć dalszym wsparciem technicznym i doradztwem z obszaru HubSpot. 

Onboarding HubSpot czy solutions partner 

No dobrze, wiemy już, co może zrobić dla Ciebie solutions partner, ale dlaczego powinienem wybrać go, zamiast współpracować bezpośrednio z HubSpot?  

Solutions partner ma pełne wsparcie HubSpot w zakresie działań i korzysta z wypracowanych przez HubSpot rozwiązań i kompetencji. Pracując z nim, zyskujesz jednak ponadto lokalnego partnera, który działa jak Twój własny zespół HubSpot. 

Wdrożenie prowadzone z partnerem to indywidulny projekt, o którego zakresie sam decydujesz. Masz także komfort działania związany z tym, że zespół wsparcia pracuje w Polsce zgodnie z lokalnym kalendarzem i zegarem, zna lokalne realia rynkowe, a komunikacja odbywa się w języku polskim. 

Opłata onboardingowa 

Decydując się na zakup licencji HubSpot na poziomie Professional lub Enterprise, będziesz musiał ponieść opłatę onboardingową. Jeśli wybierzesz współpracę z solutions partnerem, opłata ta w całości zostanie przeznaczona na jego wynagrodzenie. To korzystne rozwiązanie, ponieważ zyskujesz w ten sposób indywidualny projekt onboardinogwy. Opłata jest obowiązkowa, warto więc zadbać o to, by trafiła do lokalnego partnera, który dostosuje wdrożenie do potrzeb Twojej firmy. 

Partner seat 

Warto także pamiętać, że dostęp do Twojgo HubSpot z uprawnieniami edycji jest darmowy dla pracowników licencjonowanego partnera w ramach tzw. Partner Seat. Dzięki temu mogą oni wykonać wszystkie niezbędne konfiguracje bez konieczności ponoszenia kosztów na zakup kolejnych dostępów.   

Korzyści z wyboru solutions partnera HubSpot są ogromne. Mając obok siebie doświadczonego doradcę, który zna system od podszewki, możesz być pewien, że każdy element HubSpot zostanie dostosowany do specyfiki Twojej działalności, co przyniesie wymierne korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie.  

Czy jesteś gotów w pełni wykorzystać potencjał, jaki oferuje HubSpot? Grow Poland to platynowy partner HubSpot, a nasz status został potwierdzony licznymi udanymi wdrożeniami. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś i zacznij świadomie budować przewagę swojej firmy na rynku!