HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Generowanie Leadów

HubSpot CMS do generowania leadów

HubSpot CMS do generowania leadów
8:00

 

Dobre wykorzystanie posiadanych narzędzi pozwala efektywniej osiągać cele biznesowe. HubSpot CMS to nie tylko platforma do budowania i obsługi witryny, lecz także zestaw funkcji wspierających pozyskiwanie klientów. Poruszałem już temat integracji Sales i Marketing Hub z HubSpot CMS, ale dzisiaj chcę porozmawiać o nieco bardziej precyzyjnej rzeczy - o tym, jak wygenerować leady w HubSpot

To oczywiste, że generowanie leadów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej firmy. HubSpot CMS może w tym pomóc, zapewniając potężne narzędzia i funkcje, które mogą znacznie zmniejszyć wysiłek związany z generowaniem leadów.

Strony docelowe (Landing Pages)

Zacznijmy od czegoś prostego – landing pages. Tego rodzaju strony odgrywają istotną rolę w przechwytywaniu informacji o odwiedzających i przekształcaniu ich w potencjalnych klientów. Dzięki HubSpot CMS można łatwo tworzyć niestandardowe strony docelowe. Zoptymalizuj swoje strony docelowe za pomocą jasnych i przekonujących komunikatów, atrakcyjnych wizualizacji i zwięzłych formularzy, aby zachęcić odwiedzających do podjęcia działań.

W HubSpot's Marketplace dostępnych jest wiele świetnych i konfigurowalnych (za pomocą edytorów typu "przeciągnij i upuść") darmowych motywów, które sprawią, że tworzenie stron docelowych będzie tak proste, jak to tylko możliwe.

Formularze

Ok, mamy stronę docelową, ale jak pozyskać leada i zdobyć o nim dokładne informacje? Możesz w tym celu użyć wbudowanego w HubSpot przyjaznego dla użytkownika kreatora formularzy. Aby zoptymalizować współczynniki konwersji, formularze powinny być proste i zwięzłe, czyli zawierać prośbę tylko o niezbędne informacje. Włącz inteligentne pola, aby dynamicznie personalizować formularze w oparciu o znane dane odwiedzających, dzięki czemu stworzysz bardziej dopasowane doświadczenie. Dodatkowo, wykorzystaj progresywne profilowanie, aby zebrać informacje od powracających użytkowników w miarę upływu czasu.

Ponadto, jeśli masz pewną wiedzę na temat HTML/CSS, możesz ustawić formularz jako Raw-HTML i dostosować wszystkie stylizacje na poziomie strony (co nie jest tak często dostępne w kreatorach formularzy). Jednocześnie, korzystając z natywnych rozwiązań HubSpot, możesz budować wyskakujące okienka z formularzami, które będą wyświetlane w zależności od różnych kryteriów, takich jak parametry UTM, kraje i tak dalej.

CTA, czyli wezwanie do działania

Teraz masz stronę docelową, odwiedzającego i zoptymalizowany formularz. Ale jak pokazać formularz użytkownikowi? Pop-up to jeden ze sposobów, drugi – to umieszczanie wezwań do działania w całej witrynie. HubSpot CMS umożliwia projektowanie i wdrażanie przyciągających wzrok wezwań (call-to-action), które prowadzą odwiedzających do wartościowych działań, takich jak zapisywanie się do newsletterów, dołączanie do kampanii lub przekazywanie darowizn. Upewnij się, że Twoje wezwania do działania są atrakcyjne wizualnie i odpowiednie do treści, którym towarzyszą.

Nie zapomnij również o testowaniu wezwań do działania. W statystykach HubSpot możesz łatwo sprawdzić, które CTA działają, a które nie.

HubSpot demo contact banner

Personalizacja i inteligentna zawartość

Marketerzy odnotowują średnio 20% wzrost sprzedaży, gdy korzystają ze spersonalizowanych doświadczeń, podczas gdy 40% kadry kierowniczej twierdzi, że ich wysiłki w zakresie personalizacji miały bezpośredni wpływ na sprzedaż i zyski w kanałach takich jak e-commerce.

To cytat z artykułu "Jak personalizacja może poprawić współczynnik konwersji". 20% wzrost sprzedaży to całkiem niezły wynik. Funkcje personalizacji HubSpot CMS pozwalają na dostarczanie bardziej spersonalizowanych doświadczeń odwiedzającym witrynę. Wykorzystaj inteligentne treści do wyświetlania dostosowanych wiadomości, ofert lub wezwań do działania w oparciu o atrybuty odwiedzających, takie jak lokalizacja, źródło poleceń lub wcześniejsze interakcje. Personalizacja zwiększa zaangażowanie i prawdopodobieństwo konwersji leadów.

Przeczytaj ten wpis na blogu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wprowadzić personalizację treści w HubSpot.

Automatyzacja marketingu (Marketing Automation)

W artykule Ostateczna lista statystyk automatyzacji marketingu 2023 możemy znaleźć następujące informacje: firmy odnotowują 14,5% wzrost wydajności sprzedaży po zastosowaniu strategii automatyzacji marketingu. Kolejny całkiem dobry wynik, moim zdaniem. Dzięki HubSpot CMS możesz wykorzystać automatyzację marketingu do usprawnienia procesów pozyskiwania potencjalnych klientów i działań następczych.

Możesz łatwo tworzyć zautomatyzowane przepływy pracy, aby dostarczać ukierunkowane treści do potencjalnych klientów w oparciu o ich preferencje lub działania. Sprawdź, jak je ustawić w moim przewodniku po workwlows w HubSpot.

Wykorzystaj punktację leadów, aby ustalić priorytety i skupić się na najbardziej obiecujących potencjalnych klientach w celu spersonalizowanego dotarcia do nich. Tutaj Jarosław Czyżewski wyjaśnia, jak działa lead scoring i jakie może przynieść Ci korzyści.

Automatyzacja marketingu pomaga pielęgnować relacje z potencjalnymi klientami, zwiększając prawdopodobieństwo konwersji. Pamiętaj jednak, że "skuteczny" i "irytujący" to różne słowa, więc nie przesadzaj. Jeśli dopiero zaczynasz z automatyzacją marketingu, dowiedz się, jak się przygotować.

SEO

Dobrze zoptymalizowana strona internetowa jest niezbędna do przyciągania ruchu organicznego i generowania leadów. Jak wiemy z badania Databox, zoptymalizowana strona może mieć współczynnik konwersji na poziomie 1–3% (co jest wystarczająco dobre, gdy mówimy o "darmowym" wolumenie ruchu).

HubSpot CMS zapewnia wbudowane narzędzia SEO, które umożliwiają optymalizację treści witryny, metatagów i adresów URL. Przeprowadź badanie słów kluczowych i upewnij się, że treść jest zgodna z odpowiednimi wyszukiwanymi hasłami, aby poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania i zwiększyć ruch organiczny w witrynie.

Korzystaj z HubSpot CRM

Nie musisz wkładać wiele wysiłku w integrację HubSpot CMS z HubSpot CRM. Większość rzeczy odbywa się automatycznie, a integracja ta pozwala na efektywne śledzenie potencjalnych klientów i zarządzanie nimi, przeglądanie historii aktywności i uzyskiwanie wglądu w interakcje leadów z witryną. Płynne przekazywanie informacji o potencjalnych klientach między CMS i CRM zwiększa dokładność danych i umożliwia ich bardziej spersonalizowane angażowanie.

Analiza i testowanie

I ostatni, ale nie mniej ważny punkt (zamiast podsumowania) – analiza danych. Musisz znać swoich odbiorców, to jest klucz do generowania leadów. Wszystko, co zostało opisane wcześniej, może Ci pomóc, ale jeśli nie będziesz wiedział, co próbujesz sprzedać i dla kogo, będzie to jak strzelanie z armaty do wróbla. Przeprowadzaj testy A/B, aby zmierzyć współczynniki konwersji, wypróbuj różne formularze i CTA dla różnych grup użytkowników czy automatyzację marketingu, gdy jest to potrzebne. Wszystko to pomoże Ci generować i pielęgnować leady.

 

HubSpot CMS zawiera narzędzia, które sprawią, że generowanie leadów będzie prostsze i efektywniejsze niż kiedykolwiek, wystarczy wykorzystać jego możliwości. Więcej o HubSpot CMS dowiesz się także z naszej bazy wiedzy. I, jak zwykle, możemy ci w tym pomóc, więc po prostu skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością odpowiemy!