HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
HubSpot

HubSpot vs WordPress, czyli dlaczego powinieneś przejść na HubSpot w 2023 roku

W ciągu ostatnich kilku lat cyfryzacja osiągnęła niespotykane dotąd rozmiary. W tej sytuacji rozwiązania typu low-code i no-code otrzymały bezprecedensowy impuls rozwoju. I jeśli mówimy o zwykłym użytkowniku, zwykłej firmie, która chce rozpocząć lub wzmocnić swoją obecność w sieci, to pierwsze, co przychodzi na myśl, to darmowy CMS WordPress.

Jego zalety są oczywiste:

 • Cena (jest darmowy, podobnie jak większość wtyczek do niego)
 • Skalowalność
 • Duża liczba programistów, którzy są w stanie zrobić coś na WordPressie za stosunkowo skromne pieniądze

Ale tylko kilka osób patrzy szerzej, biorąc te plusy za podstawowe. W tym wpisie chciałbym Ci powiedzieć, dlaczego umownie "darmowy" WordPress nie jest najlepszym wyborem, a "płatny" HubSpot będzie Cię kosztował mniej.

Wszystko co tu napisałem to moja osobista opinia oparta na ponad 7 latach pracy z WordPressem i 4 latach pracy z HubSpotem.

Jakie są zalety HubSpota w porównaniu z WordPressem?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz rozważyć użycie HubSpot zamiast WordPressa dla swojej strony internetowej i potrzeb marketingowych:

 • HubSpot to oprogramowanie marketingowe, sprzedażowe i usługowe typu all-in-one, które oferuje szeroką gamę narzędzi do różnych działań Twojej firmy, takich jak marketing e-mailowy, media społecznościowe, SEO i tworzenie treści. Może to być bardziej wydajne i opłacalne niż korzystanie z wielu różnych narzędzi i wtyczek z WordPress.
 • HubSpot zapewnia szczegółową analitykę i narzędzia raportowania, które umożliwiają śledzenie i analizowanie odwiedzających witrynę, leadów i klientów. Może to pomóc w podejmowaniu decyzji opartych na danych dotyczących działań marketingowych i sprzedażowych oraz w monitorowaniu sukcesu kampanii. Nie potrzeba do tego dodatkowych narzędzi i wtyczek.
 • HubSpot oferuje szeroki zakres integracji z innymi programami i platformami, takimi jak Google Analytics i Salesforce. Może to pomóc w usprawnieniu procesu sprzedaży i poprawieniu komunikacji między różnymi zespołami i działami.
  HubSpot ma wbudowane zarządzanie leadami, zarządzanie kontaktami i CRM, które można skonfigurować odpowiednio do swoich procesów biznesowych.
 • HubSpot zapewnia wysoki poziom automatyzacji, który może zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność.
 • Wsparcie i zasoby deweloperskie HubSpot są ogromne i można łatwo znaleźć rozwiązania problemów. Plus bezkosztowa Akademia HubSpot, która może pomóc nawet początkującym stać się pro w różnych narzędziach HubSpot. 


Ale co z rozwojem strony? Postaram się to wyjaśnić.

Czym jest HubSpot CMS?

HubSpot CMS - to stale rozwijająca się infrastruktura do tworzenia nowoczesnych stron internetowych. Jednak, inaczej niż w przypadku WordPressa, możesz zapomnieć o serwerach i bazach danych. HubSpot zajmuje się tym wszystkim, więc możesz skupić się na swojej stronie.

Podobnie jak Wordpress, HubSpot posiada szeroką gamę darmowych szablonów, które możesz pobrać z rynku aktywów HubSpot. 

Ale w przypadku, gdy nie podoba ci się żaden z szablonów HubSpot, możesz zbudować własny motyw. Budowanie szablonów HubSpot nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. HubSpot ma strukturę modułów, więc możesz budować moduły i ponownie używać tych samych w różnych szablonach (i stronach) zgodnie ze swoimi potrzebami. Nawet początkujący w HTML/CSS mogą zrozumieć interfejs i łatwo zbudować ładnie wyglądające szablony.

Prawdopodobnie jest to główna zaleta HubSpot CMS. Możesz zastosować koncepcje projektowania opartego na wzroście, a prosty landing page może ewoluować w ogromną stronę internetową w kilku iteracjach. Aktualizacja szablonu o nowe moduły zajmie kilka minut, podczas gdy w WordPressie trzeba będzie robić głębokie zmiany i instalować coraz więcej wtyczek.

HubSpot to narzędzie marketingowe, a nie "zmutowana" platforma blogowa

Aby zrozumieć, dlaczego WordPress jest taki, jaki jest, trzeba zagłębić się w historię jego powstania. Sklep internetowy? Strona z wizytówkami? Duży portal informacyjny? Nie. WordPress powstał dwadzieścia lat temu jako darmowe, otwarte rozwiązanie dla rosnącej popularności osobistych blogów. 

HubSpot został pierwotnie pomyślany jako ekosystem dla zintegrowanego marketingu, w którym blog i strona internetowa są ważną częścią, ale nie główną. Z naszego doświadczenia wynika, że niektórzy klienci wykorzystują HubSpot do marketingu, ponieważ w łatwy sposób pozwala im pracować z bazami użytkowników, organizować listy mailingowe, tworzyć nowe landing pages w kilka minut, robić testy A/B i dynamicznie zmieniać treści w zależności od użytkownika, jego zachowania i lokalizacji.

Czy WordPress może zrobić to wszystko? Sam CMS - nie. Owszem, wszystko to można zrobić za pomocą wtyczek i usług firm trzecich, ale po pierwsze - trzeba będzie przechowywać bazę klientów w różnych miejscach lub dawać do niej dostęp różnym wtyczkom - a po drugie, jak to często bywa, twórcy wtyczek, którzy tracą zainteresowanie swoimi produktami, nie aktualizują ich do nowych wersji WordPressa, więc te po prostu przestają działać. W HubSpot natomiast wszystkie funkcjonalności znajdują się w obrębie ekosystemu i są dostępne za pomocą kilku kliknięć.

Stworzony pierwotnie do celów marketingowych, HubSpot ma przyjazne dla użytkownika ui, które pozwala szybko rozgryźć większość funkcjonalności opisanych powyżej, podczas gdy panel administracyjny WordPress różni się w zależności od zainstalowanych wtyczek. 

Co zapewnia pakiet startowy HubSpot?

Ok, najważniejsze pytanie to cena, prawda? Koszt pakietu startowego HubSpot to 25$/miesiąc, a to wystarczy na:

 • CMS (strony internetowe / landingi / blog)
 • Narzędzia do zbierania danych (konfiguracja formularzy i obsługa danych zgłoszeń)
 • Baza danych kontaktów i listy
 • Tworzenie i wysyłanie maili
 • Narzędzia analityczne
 • Narzędzia sprzedażowe
 • Dostęp do assets marketplace

Ile kosztowałaby ta sama funkcjonalność na WordPresie? Dokładnie, dużo więcej niż "abonament Netflix & HBO Max", prawda? Do tego wiele zmian funkcjonalnych i strukturalnych można zrobić w HubSpot bez developera, co również obniża wycenę wsparcia projektowego.

W artykule porównawczym HubSpot vs Wordpress, HubSpot stwierdza, że roczny szacunkowy koszt obsługi projektu WordPress (w tym bezpieczeństwa, hostingu i płatnych wtyczek) może wynosić od 5 000 do 80 000 USD, w tym samym czasie najdroższy plan HubSpot wynosi 14 400 USD rocznie.

Podsumowując

Jak dla mnie, jeśli mówimy o rozwiązaniach CMS - HubSpot ma taką samą moc jak WordPress, ale jest dużo łatwiejszy w obsłudze i rozbudowie. Jednocześnie HubSpot dostarcza ogromną gamę natywnych narzędzi marketingowych i sprzedażowych, które w WordPressie nie są w ogóle dostępne lub muszą być dodawane jako wtyczki.

Dlatego z mojego punktu widzenia zawsze wybrałbym HubSpot zamiast WordPressa.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt

Wybierz wygodną dla Ciebie formę kontaktu. Jeśli nie chcesz korzystać z formularza, możesz do nas napisać na adres e-mail lub zadzwonić.
Group 1082
info@growinternational.eu
CONTACT_phone icon
+48 668 258 500
Icon_calendar
Zaplanuj spotkanie przez kalendarz
(Adam Małachowski — CEO)
Odpowiemy na Twoje zapytanie najszybciej, jak to tylko możliwe. Nie czekaj i już dziś zawalcz o nowy wymiar swojego marketingu!

Pozostańmy w kontakcie

Odezwij się do nas

Group 735 CONTACT_background_rectangle behind blue