HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Wdrożenie

Migracja do HubSpot CMS: 5 wskazówek dotyczących płynnego przejścia

Migracja do HubSpot CMS: 5 wskazówek dotyczących płynnego przejścia
5:30

 

Wcześniej poruszaliśmy już tematy takie jak "dlaczego warto wybrać HubSpot CMS" lub "jak zbudować stronę internetową na HubSpot CMS". Ale co, jeśli masz już stronę i chcesz zmigrować ją do HubSpot CMS? Sama migracja może być znaczącym przedsięwzięciem, ale przy odpowiednim planowaniu i wykonaniu można zapewnić płynne przejście.

W tym wisie przedstawiamy kilka kluczowych wskazówek opracowanych na podstawie naszego doświadczenia w migracji do HubSpot CMS, które mogą pomóc w tym procesie.

Oceń swoją obecną stronę internetową

Pierwszą rzeczą, którą proponuję zrobić, jest sprawdzenie obecnej strony internetowej, zrozumienie jej struktury, zawartości i funkcjonalności. Czy wszystkie strony są potrzebne? Czy wszystkie treści są aktualne? Może coś można poprawić? Zidentyfikuj wszelkie kluczowe funkcje lub integracje, które należy przenieść do nowego HubSpot CMS.

Utwórz całościowy spis istniejących treści, w tym stron, postów na blogu, obrazów i plików multimedialnych. Zaplanuj, w jaki sposób treści te zostaną ustrukturyzowane w HubSpot CMS i zmigrowane. Rozważ utworzenie arkusza kalkulacyjnego migracji treści, aby śledzić każdy element zawartości.

Po przeprowadzeniu kontroli będziesz miał jasny obraz tego, co należy zmigrować do nowego CMS, a co można pozostawić, jakie zmiany w strukturze są wymagane, co należy przeprojektować, a co trzeba będzie zbudować od podstaw.

Planowanie migracji

Gdy już wiesz, co należy zmigrować, opracuj szczegółowy plan migracji, który określa kroki, harmonogram i zasoby wymagane do przejścia. W większości przypadków migracja 10-15 stron internetowych może zająć od 2 tygodni do miesiąca (w zależności od złożoności i unikalności stron).

Zapoznanie się z HubSpot CMS

Kolejna wskazówka jest oczywista, ale wiele firm, z różnych powodów, po prostu ją pomija. Poświęć trochę czasu na poznanie funkcji, możliwości i najlepszych praktyk HubSpot CMS. Zrozum, jak działają jego szablony, moduły i organizacja treści, aby jak najlepiej wykorzystać platformę. HubSpot ma całkiem niezłą akademię, która może wyjaśnić i pokazać wiele prostych i bardziej zaawansowanych funkcji.

Możesz także zapewnić szkolenia i zasoby członkom swojego zespołu, którzy będą korzystać z HubSpot CMS. Upewnij się, że rozumieją, jak tworzyć treści i zarządzać nimi, korzystać z szablonów oraz wykorzystywać możliwości marketingowe i analityczne platformy. Jedną z zalet HubSpot CMS jest to, że marketerzy mogą w niej wykonywać większość zadań bez konieczności udziału programistów. Zadbaj więc o to, aby wiedzieli, jak wykorzystać tę możliwość.

W tym artykule przedstawiam 11 funkcji HubSpot CMS, które przydadzą się marktererom, a w tym funkcje HubSpot CMS do generowania leadów.

SEO

Podczas procesu migracji ważne jest także zwrócenie uwagi na SEO. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest dość ważne dla wielu stron internetowych, ale istnieje ogromna możliwość utraty pozycji, jeśli coś pójdzie nie tak podczas procesu migracji. Aby tego uniknąć:

  • Spróbuj zachować strukturę strony, aby linki pozostały takie same i nie dezorientowały użytkownika.
  • W przypadku, gdy struktura została zmieniona i niektóre adresy URL już nie działają, upewnij się, że skonfigurowałeś odpowiednie przekierowania dla starych adresów URL do podobnej zawartości w bieżącej witrynie.
  • Przechowuj ważne metadane.
  • Zoptymalizuj nową treść pod kątem wyszukiwarek. Możesz też sprawdzić pod tym kątem starą (HubSpot CMS ma całkiem dobre narzędzia SEO).

Pomoże to zachować rankingi wyszukiwania i ruch.

Testuj i iteruj

To oczywiste, ale przed uruchomieniem nowej witryny należy ją dokładnie przetestować, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. HubSpot CMS umożliwia łatwą zmianę adresów URL stron, dzięki czemu można zbudować lustrzane odbicie witryny w domenie testowej HubSpot.

Przetestuj funkcjonalność, responsywność i wydajność swojej witryny na różnych urządzeniach i przeglądarkach. Dokonaj wszelkich niezbędnych korekt lub poprawek w oparciu o opinie użytkowników i wyniki testów, a następnie uruchom witrynę. 

Po migracji nie zapomnij monitorować wydajności witryny, opinii użytkowników i danych analitycznych. Wprowadzaj niezbędne poprawki i ulepszenia, aby zoptymalizować doświadczenia użytkowników i osiągnąć cele marketingowe. Kiedy korzystasz ze struktury HubSpot CMS (z modułami, szablonami i funkcjami testów A/B), wszelkie dostosowania strony nie są tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Więcej o tym, jakie możliwości daje Ci HubSpot CMS przeczytasz w naszej bazie wiedzy.

Wsparcie HubSpot contact banner


Migracja strony internetowej do nowego CMS jest złożonym procesem, dlatego ważne jest, aby mieć kopię zapasową istniejącej witryny i szczegółowy plan. Rozważ skorzystanie z pomocy ekspertów lub skonsultowanie się z zespołem wsparcia HubSpot w celu uzyskania konkretnych wskazówek dostosowanych do Twoich potrzeb. Tutaj poznasz naszą ofertę migracji na HubSpot. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, daj nam znać, a chętnie pomożemy!