HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Content Marketing

Wykorzystaj siłę AI. Nowe narzędzia w HubSpot

Wykorzystaj siłę AI. Nowe narzędzia w HubSpot
7:15

 

Sztuczna inteligencja to obecnie kluczowa technologia dla Marketing Automation oraz we wsparciu dla tworzenia treści. Najpopularniejszy ChatGPT to nie wszystko, co w AI piszczy. Jego siła jest wykorzystywana m.in. przez asystenta treści oraz ChatSpot. W tym artykule przedstawię te dwa nowe narzędzia AI dostępne w HubSpot, które pomogą odblokować potencjał w tworzeniu treści oraz efektywniej obsługiwać bieżącą działalność w HubSpot CRM.

Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji zdobywają szturmem kolejne obszary, nie omijają także marketingu. Niedawno pisaliśmy o tym, jak sieci neuronowe mogą działać dla efektywniejszego marketingu oraz jak ChatGPT może wspomóc pracę copywritera. Wielość narzędzi może się jednak okazać kłopotliwa dla użytkowników, którzy zastanawiają się, w jakie funkcje inwestować, oraz zmuszeni są przechodzić systemu do systemu. HubSpot wychodzi naprzeciw tym trudnościom zgodnie ze swoją zasadą „wszystko w jednym miejscu” i proponuje dwa nowe narzędzia w pełni zintegrowane z całą platformą.

Co to jest asystent treści (Content Assistant)

Asystent treści to funkcja HubSpot, która pomaga generować pomysły, konspekty lub całe teksty na dany temat. Dzięki niej można też łatwo udoskonalać już napisane teksty. Używa modelu GPT OpenAI i działa dla publikacji na blogu, w bazie wiedzy, stron, e-maili, CTA, a dla użytkowników Marketing Hub w wersji Professional lub Enterprise także z ich narzędziami do publikacji społecznościowych.

Jak modyfikować istniejące treści przy użyciu asystenta treści?

Skorzystanie z asystenta treści do tworzenia na podstawie już istniejącego tekstu jest niezwykle proste. Działa ono dla tekstów wpisywanych w edytorze tekstu sformatowanego („rich text editor” lub „article body” dla bazy wiedzy). Po kliknięciu w sekcję tekstu sformatowanego wystarczy zaznaczyć fragment, na którym chcemy pracować, a pojawi się obok niego ikona z błyskawicą – ikona asystenta treści.

Po kliknięciu w ikonę asystenta treści zobaczymy opcje, spośród których możemy wybrać, co chcemy zrobić z zaznaczonym tekstem.

GROW_blog_AI_w_HubSpot

Jak widać możemy tekst:

 • Przeformułować (Rewrite) – generuje inny sposób wyrażenia tej samej treści.
 • Rozwinąć (Expand) – rozbudowuje zaznaczony tekst.
 • Podsumować (Summarize) – skraca zaznaczony tekst.
 • Zmienić jego ton (Change tone) – przeformułuje zaznaczony tekst w wybranym stylu: przyjaznym, profesjonalnym, dowcipnym, serdecznym lub edukacyjnym.

Po wybraniu odpowiedniej opcji zobaczymy okno dialogowe z wynikiem oraz przyciskami pozwalającym generować odpowiedź ponownie (Generate) lub wstawić ją do naszego tekstu (Insert). Nową wersję tego samego zapytania można generować 5 razy z rzędu.

GROW_blog_AI_w_HubSpot2

Jak asystent treści może pomóc tworzyć nowe treści?

Asystent treści pozwala także stworzyć zupełnie nowe testy. W tym celu wystarczy w edytorze tekstu sformatowanego (rich text editor) wpisać /, dzięki czemu zobaczymy listę komend do wyboru.

GROW_blog_AI_w_HubSpot3

Tym razem dla różnych typów tekstów mamy do wyboru odmienne opcje. Dla bloga są to, jak widać:

 • Generuj akapit (Generate paragraph)
 • Generuj konspekt (Generate outline)
 • Generuj pomysły (Generate ideas)
 • Generuj wnioski (Generate conclusion)

Po wybraniu odpowiedniej opcji zobaczymy okno, w którym możemy sprecyzować nasze zapytanie.

GROW_blog_AI_w_HubSpot4

Asystent treści nie napisze za nas oczywiście całego tekstu, ale może być w tym procesie swego rodzaju przewodnikiem. Podpowie pomysły na materiał, zaproponuje konspekt artykułu do wybranego przez nas tematu, a następnie pomoże rozwinąć poszczególne akapity oraz podsumować krótko całość. Warto eksperymentować z jego propozycjami, modyfikować je, a następnie używać swoich tekstów jako podstawy do kolejnych zapytań.

Dzięki asystentowi treści możemy wykorzystać możliwości AI bezpośrednio w naszym edytorze tekstu. Pomoże to przyśpieszyć pracę czy przełamać twórczą blokadę, która dopadnie nas nad pustą kartką.

Czym jest i w czym może pomóc ChatSpot?

ChatSpot to bot wykorzystujący siłę ChatGPT w połączeniu z możliwościami HubSpot. Dzięki niemu sztuczna inteligencja może faktycznie wykonać za Ciebie codzienne zadania w Twoim CRM.

Po zalogowaniu do ChatSpot (nie musisz posiadać konta w HubSpot, aby z niego korzystać) nie pozostaje nic innego, niż wpisać pytanie lub polecenie w okno czatu.

GROW_blog_AI_w_HubSpot5

ChatSpot podpowiada sam zapytania oraz obszary, w których możemy go wykorzystać. Są to na przykład:

 • Obsługa CRM – ChatSpot doda kontakt do Twojej listy, wyświetli listę zdań przypisanych do handlowca, naszkicuje e-mail z follow upem i wykona wiele innych zdań.
 • Raportowanie – ChatSpot stworzy raporty na podstawie danych z Twojego CRM, a także uzupełni je o dodatkowe informacje z sieci (np. dane geograficzne i statystyczne). Następnie jednym kliknięciem możesz dodać raport do sekcji raportowania w swoim HubSpot.
 • Badanie rynku – ChatSpot odnajdzie firmy o określonych parametrach, pomagając w badaniach na temat konkurencji czy potencjalnych klientów.
 • SEO – ChatSpot odpowie na pytania z zakresu analityki SEO, np. wskaże, jakie słowa kluczowe generują Twój ruch organiczny.
 • Tworzenie treści – podobnie jak asystent treści ChatSpot zaproponuje tematy, stworzy konspekty i propozycje tekstów, a także obrazów i doda je bezpośrednio na Twojego bloga.

GROW_blog_AI_w_HubSpot6

Wszystkie zadania, które wykonuje ChatSpot są oczywiście możliwe do wypełnienia samodzielnie: w HubSpot, dzięki wykorzystaniu narzędzi AI czy własnych poszukiwań w sieci. Prawdziwym zwrotem jest jednak to, że teraz nie musisz samodzielnie przeprowadzać sekwencji działań, a jedynie komunikujesz pożądany efekt końcowy w prostej, konwersacyjnej formie. Dzięki temu możesz skupić się na istotnych zadaniach bez zbędnego ręcznego wykonywania poszczególnych kroków.

Wykorzystaj siłę AI w marketingu i sprzedaży

Asystent treści i ChatSpot to narzędzia, które pomogą usprawnić codzienną pracę marketerów, handlowców i wszystkich twórców treści pracujących z HubSpot.

Oba rozwiązania dostępne są na razie w wersjach testowych, więc są nadal udoskonalane. HubSpot ostrzega, by unikać dzielenia się z zapytaniach poufnymi informacjami oraz stosować ogólne zasady dotyczące treści generowanych przez AI. Należy więc oczywiście generować ich poprawność, a wyniki są na razie najlepsze dla języka angielskiego.

Mimo to oba narzędzia przedstawiają się naprawdę obiecująco, a co najważniejsze są dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników HubSpot wewnątrz platformy, na której pracują na co dzień.

HubSpot demo contact banner

Interesują Cię najnowsze funkcje w Twoim HubSpot CRM? A może chciałbyś zacząć korzystać z HubSpot i wzrastać przy pomocy najnowszych technologii AI? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy wykorzystać pełnię jego możliwości!