HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
HubSpot

Dostosowany CRM zasilany AI. Jak rozwija się HubSpot?

HubSpot powstał jako CRM kompleksowy i prosty w użyciu. Jego ideą było ułatwienie nawiązywania relacji z klientami dzięki intuicyjnej obsłudze oraz zgromadzeniu wszystkich danych w jednym miejscu. Prostota nie wyklucza jednak wykorzystywania najnowszych narzędzi. Aby osiągnąć swoje cele, platforma ewoluuje – w tym wpisie przyjrzę się kierunkowi zmian. Omówię kilka najciekawszych nowości.

Niedawno wziąłem pod lupę funkcje, które zostały wprowadzone ostatnio do SalesHub. To zestaw narzędzi, które wspomogą handlowców w efektywniejszym pozyskiwaniu nowych klientów. Jednak narzędzia zgromadzone w poszczególnych "hubach" to tylko część tego, czym jest HubSpot jako platforma. Aby zrozumieć, w którą stronę zmierza i co może dać Twojej firmie, warto skupić się na dwóch obszarach: możliwości dostosowania CRM i wykorzystaniu w nim AI.

Dostosowanie CRM

Możliwość personalizacji CRM pozwala użytkownikom na dostosowanie platformy do specyficznych potrzeb i wymagań ich biznesu. Idea jest prosta: wszyscy członkowie organizacji powinni pracować na tych samych danych, ale to, co widzą w systemie musi jednocześnie ułatwiać pracę i ograniczać czas spędzony na poszukiwaniu informacji. Ponadto, możliwość adaptacji platformy jest niezwykle istotna, kiedy przedsiębiorstwo rośnie, zmieniają się jego potrzeby oraz rozmiar i zadania poszczególnych zespołów.

W HubSpocie opcje dostosowywania są dostępne od dawna, podstawowe z nich to możliwość tworzenia niestandardowych obiektów (custom objects) i właściwości (custom properties). Dzięki nim można dodawać samodzielnie np. właściwości kontaktów, co ważne nie wymaga to żadnych operacji kodowania.

Teraz jednak możliwość personalizacji poszerza się o edycję stron rekordów. Administratorzy zyskali możliwość tworzenia, nazywania i ustalania kolejności zakładek środkowej kolumny strony rekordu oraz dodawania do nich kart, np. raportów, które pozwolą na pierwszy rzut oka zwizualizować potrzebne dane. Dostosowane strony rekordów mogą zostać przygotowane dla poszczególnych zespołów, dzięki czemu np. handlowiec zobaczy inne właściwości kontaktu niż pracownik obsługi klienta.  

To wszystko dostępne jest bez pomocy deweloperów, ale dla tych ostatnich HubSpot także przygotował innowację. Mają oni teraz możliwość budowania niestandardowych kart (custom cards), dostosowanych do najbardziej indywidualnych potrzeb biznesu. Co ważne, niestandardowe rozszerzenia wyglądają zupełnie tak samo jak standardowe obiekty HubSpot, dzięki czemu zostaje zachowany komfortu pracy użytkowników.

Siła AI

Najbardziej ekscytujące zmiany z zakresu marketingu i sprzedaży przyniosło niewątpliwie ostatnio coraz szersze wykorzystanie sztucznej inteligencji. HubSpot czerpie z jej możliwości pełnymi garściami – dla coraz większej liczy funkcji znajdziemy w nim opcje oparte na AI. Sztuczna inteligencja może wspomóc nas w tworzeniu treści, a nawet wykonywać za nas poszczególne operacje w HubSpot CRM. Obie te możliwości omawiałem szczegółowo, kiedy na platformie pojawiły się asystent treści i ChatSpot. Teraz możemy wykorzystać siłę AI także w takich obszarach jak raportowanie, tworzenie postów na media społecznościowe czy nawet budowanie stron internetowych. Większość opisanych funkcji jest jeszcze w fazie testów, ale z pewnością warto mieć na nie oko. Oto lista obiektów i treści, które można tworzyć z pomocą sztucznej inteligencji.

HubSpot_AI_metaopisy

Raporty

HubSpot dokłada nową możliwość tworzenia raportów. Oprócz skorzystania z gotowych wzorów i budowania raportu od podstaw można użyć do tego właśnie AI. Wystarczy zadać edytorowi zwykłe pytanie, np. "który handlowiec zamknął w tym kwartale najwięcej transakcji", a w odpowiedzi otrzymamy odpowiedni wykres.

Ta funkcja jest obecnie dostępna w fazie prywatnej testów beta i będzie dostępna dla wszystkich klientów w planach Free+.

Opisy raportów i przepływów pracy

Mała rzecz, a cieszy. Teraz możesz dodawać i edytować opisy raportów za pomocą jednego kliknięcia. Opisy są pełne i zwierają informacje o możliwości wykorzystania danych z raportu. Tak samo możesz generować opisy dla przepływów pracy (workflows).

Ta funkcja jest obecnie dostępna w fazie publicznej testów beta i jest dostępna dla wszystkich klientów w planach Free+.

Strony internetowe

HubSpot CMS jest teraz w stanie sam zbudować jednostronicową witrynę internetową dla Twojej firmy. Wystarczy podać opis swojej działalności i styl, w jakim ma być utrzymana strona. Proste wprowadzenie znacząco zmniejsza liczbę decyzji, jakie musisz podjąć podczas tworzenia strony internetowej i sprawia, że cały proces jest niezwykle efektywny.

Kreator strony internetowej jest obecnie w fazie prywatnej testów beta i będzie dostępny dla wszystkich klientów w planach Free+.

Posty na media społecznościowe

Teraz wpisy na social media promujące wpisy na blogu będziesz mógł tworzyć nawet bez opuszczania edytora. Obok przycisku "Opublikuj" znajdziesz w menu rozwijanym opcję "social", która pozwoli stworzyć copy do opublikowania z poziomu HubSpot w połączonych kontach na mediach społecznościowych. Możesz stworzyć treść sam lub po prostu poprosić AI o "podsumowanie wpisu". Narzędzie stworzy tekst na podstawie treści Twojego bloga.

Funkcja jest obecnie w fazie prywatnej testów beta i będzie dostępna dla wszystkich klientów w planach CMS Pro+.

Tytuły i metaopisy 

Nowa funkcjonalność została dodana do asystenta treści. Działa w zakładce ustawień na stronach internetowych, stronach docelowych oraz w blogu i umożliwia generowanie dostosowanych do SEO tytułów lub metaopisów. Funkcja analizuje zawartość Twojej strony i używa sztucznej inteligencji, aby generować atrakcyjne tytuły i opisy, które dokładnie odzwierciedlają jej treść.

 

Ta funkcja jest obecnie dostępna w fazie publicznej testów beta i jest dostępna dla wszystkich klientów w planach Free+.

Tematy wiadomości

Handlowcy i marketerzy mogą teraz łatwo generować temat wiadomości e-mailowej, co jest ważnym uzupełnieniem możliwości generowania i edycji treści e-maili. Dzięki najlepszym praktykom z zakresu e-mail marketingu stworzysz tytuły, które oddziałają na Twoich odbiorców. Generator tematów czyta treść Twojej wiadomości i generuje trzy proponowane tematy wiadomości. Wystarczy wybrać jednym kliknięciem i skupić się na innych zadaniach.

Generator tematów e-maili jest obecnie w fazie prywatnej testów beta i będzie dostępny dla wszystkich klientów w planach Free+.

Podsumowanie rozmów

Opcja znajduje się w sekcji komentarzy skrzynki odbiorczej i tworzy podsumowanie, dzięki któremu każdy użytkownik może szybko uzyskać kontekst rozmowy, nie czytając każdej wiadomości.

Podsumowanie rozmowy jest obecnie dostępne w fazie publicznej testów beta i jest dostępne dla wszystkich klientów w planach Free+.

 

Gdybym miał podsumować kierunek zmian, który wyznaczają te nowe funkcje, wskazałbym krótko na dwie cechy. Po pierwsze, HubSpot dąży do jak najszerszego wykorzystania sztucznej inteligencji wewnątrz platformy. Coraz więcej pojedynczych elementów treści i można wygenerować automatycznie, bazując na danych zawartych w CRM, co znacząco zmniejsza czas potrzebny do ich tworzenia. Po drugie, HubSpot stawia na personalizację CRM i dostosowanie platformy do specyficznych potrzeb każdego biznesu, co także ma podnosić efektywność pracy.

Warto trzymać rękę na pulsie tych zmian, aby od razu wykorzystywać możliwości, które dają. Jeśli chcesz pozostać na bieżąco z nowościami w HubSpot śledź naszego bloga i media społecznościowe! A jeśli chciałbyś po prostu zacząć korzystać z HubSpot, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt

Wybierz wygodną dla Ciebie formę kontaktu. Jeśli nie chcesz korzystać z formularza, możesz do nas napisać na adres e-mail lub zadzwonić.
Group 1082
info@growinternational.eu
CONTACT_phone icon
+48 668 258 500
Icon_calendar
Zaplanuj spotkanie przez kalendarz
(Adam Małachowski — CEO)
Odpowiemy na Twoje zapytanie najszybciej, jak to tylko możliwe. Nie czekaj i już dziś zawalcz o nowy wymiar swojego marketingu!

Pozostańmy w kontakcie

Odezwij się do nas

Group 735 CONTACT_background_rectangle behind blue