HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
marketing automation

Eloqua w praktyce – skrypty śledzące i tagi

Eloqua posiada przydatne funkcje, które pomagają marketerom działać efektywnie i sprawnie. Jedną z nich jest możliwość śledzenia stron www poprzez wygenerowane skrypty, które zamieszczamy na naszych stronach. Od tego momentu możemy gromadzić informacje o zachowaniu użytkowników.

 Aby usprawnić ten proces i sprawić, żeby był prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkownika Eloqua udostępnia jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję – przypisywanie opisów klasyfikujących (tagów) śledzonych stron.

Dlaczego w ogóle śledzimy strony internetowe?

Oczywiście, żeby zbierać dane pozwalające nam budowaćlepszy obraz potencjalnego klienta, czyli leada. A co za tym idzie, precyzyjnie opisywać konkretne kontakty (przypisywać im cechy, tworzyć profile) oraz wychwytywać najważniejsze momenty w jego procesie decyzyjnym. Informacja o tym, że konkretne osoby odwiedziły naszą stronę może być również wykorzystana w następnym kroku oddziaływania marketingowego. Wiedząc dokładnie who is who możemy każdorazowo śledzić stopień zaangażowania leada, gdy wchodzi w interakcje z naszymi stronami, mailami etc. Wykorzystując Big Data, Customer Expierence i Marketing Automation jesteśmy w stanie zmaksymalizować efektywność komunikacji marketingowej firmy, a co za tym idzie zwiększyć sprzedaż i osiągnąć wyższy ROI.

Śledzenie zachowań użytkowników

Zazwyczaj śledzenie zachowań użytkowników sprowadza się do wiedzy, że użytkownik był na konkretnej stronie, którą – od strony systemu – widzimy w postaci linków. Eloqua pozwala powiązać odwiedziny użytkownika z następnym elementem oddziaływania marketingowego – przykładowo, odwiedzającemu (jeśli np. mamy jego mail) możemy automatycznie wysłać odpowiedni mail albo poinformować dział sprzedaży. Dodatkowo, żeby zwiększyć komfort i efektywność pracy Eloqua umożliwia tagowanie stron, czyli nadawanie im przyjaznych nazw. Zamiast skomplikowanego i nieprzyjaznego adresu url, możemy pracować na czytelnie nazwanych stronach, np. „strona o wysokim potencjale sprzedaży produkt A”. Oczywiście, każdą ze śledzonych stron możemy w prosty sposób wykorzystać do budowania różnych elementów logik marketingowych. Jeśli mamy dużą liczbę stron, którym chcielibyśmy przypisać tagi, możemy skorzystać z mechanizmu tworzenia wzorców tagowania stron i oznaczać je w sposób zautomatyzowany.

Tagi w Eloqua

Dodane w Eloqua tagi są zintegrowane z innymi funkcjami oprogramowania takimi jak filtrowanie, segmentacja czy budowanie kampanii marketingowych. Wprowadzone etykiety są widoczne również przy raportowaniu. Eloqua wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy mają dużą liczbę stron. Dzięki tzw. regule automatycznego tagowania jesteśmy w stanie nadawać etykiety nawet bardzo dużej liczbie linków na bazie przyjętych wcześniej kryteriów.

Podsumowując, dzięki zebranym danym jesteśmy w stanie śledzić zachowania użytkowników i wzbogacać profile leadów. Nadawanie tagów stronom zawierającym skrypty śledzące pozwala ułatwić i przyśpieszyć pracę marketerom, a korzystanie z raportów używających przyjaznych nazw, które sami ustalamy, znacznie zwiększa efektywność pracy. Wiedza + właściwie oprogramowanie = dostarczanie odpowiednich komunikatów do odpowiednich odbiorców w odpowiednim czasie.

Adam Małachowski

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt

Wybierz wygodną dla Ciebie formę kontaktu. Jeśli nie chcesz korzystać z formularza, możesz do nas napisać na adres e-mail lub zadzwonić.
Group 1082
info@growinternational.eu
CONTACT_phone icon
+48 22 321 94 55
Odpowiemy na Twoje zapytanie najszybciej, jak to tylko możliwe. Nie czekaj i już dziś zawalcz o nowy wymiar swojego marketingu!

Pozostańmy w kontakcie

Odezwij się do nas

Group 735 CONTACT_background_rectangle behind blue