HERO_SOCIAL_linkedin HERO_SOCIAL_facebook HERO_SOCIAL_twitter
Marketing Automation

Czy HubSpot może zastąpić narzędzia do e-mail marketingu?

Czy HubSpot może zastąpić narzędzia do e-mail marketingu?
6:16

 

W erze cyfrowej e-mail marketing stał się dla przedsiębiorstw niezbędnym narzędziem, aby docierać do klientów i angażować ich w kontakt. Wśród już tysięcy dostępnych narzędzi MarTech niemałą część stanowią właśnie te do mailowania i zapewne wiele firm posiada jedno spośród nich. Podczas wyboru i wdrażania platformy typu "wszystko w jednym", takiej jak HubSpot, naturalnie pojawia się pytanie: czy będzie ona potrafiła zrobić to, co wykonywaliśmy do tej pory za pomocą wyspecjalizowanego narzędzia? Sprawdźmy to!

W tym wpisie na blogu zbadamy funkcje marketingu e-mailowego HubSpot i rzucimy światło na to, dlaczego jest to o wiele więcej niż tylko narzędzie do marketingu e-mail. 

Potężne funkcje marketingu e-mailowego

Wobec rozwoju nowych form komunikacji zastanawiasz się może, czy nadal warto poświęcać uwagę e-mail marketingowi i inwestować w narzędzia, które go wspomagają. Przyjrzyjmy się statystykom:

Jak podaje Digital Marketing Institute:

  • 64% decydentów używa e-maila.
  • E-mail marketing konwertuje leady 3x lepiej niż media społecznościowe.
  • 44% konsumentów, którzy otrzymują targetowane e-maile, zgłasza, że kupiło dzięki nim przynajmniej jeden produkt.

Ponadto ROI dla tej metody wynosi aż 36$ na każdy wydany! Więcej statystyk możesz znaleźć w tym artykule.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym marketerem, czy dopiero zaczynasz, HubSpot oferuje szereg funkcji, które mogą pomóc Ci tworzyć i prowadzić udane kampanie e-mailowe. Aby rozpocząć, możesz sprawdzić nasz przewodnik krok-po-kroku po tworzeniu kampanii e-mail w HubSpot.

A teraz poznajmy podstawowe i zaawansowane funkcje umożliwiające marketing e-mailowy.

1. Łatwe tworzenie i dostosowywanie e-maili

Dzięki HubSpot możesz łatwo tworzyć atrakcyjne wizualnie i dostosowane e-maile. Oferuje on przyjazny dla użytkownika edytor e-maili typu przeciągnij i upuść, który pozwala projektować profesjonalnie wyglądające e-maile bez konieczności posiadania umiejętności programowania. Od wyboru szablonów do personalizacji treści, HubSpot ułatwia tworzenie angażujących e-maili.

Zrzut ekranu 2023-10-17 111758

 

2. Segmentacja i personalizacja

Podstawą dobrego e-mailingu jest stworzenie własnych list mailingowych. HubSpot umożliwia stworzenie bazy kontaktów i bieżące edytowanie jej. Dzięki spójnej bazie danych z łatwością dowiesz się, czy konta są aktywne, a adresy poprawne. Zadbasz też o zarządzanie zgodami RODO.

Segmentacja to klucz do skutecznego marketingu e-mailowego, a HubSpot wyróżnia się w tym obszarze. Umożliwia on segmentację list e-mailowych na podstawie różnych kryteriów, takich jak demografia, zachowanie i zaangażowanie. Pomaga to wysyłać ukierunkowane e-maile do określonych grup, co zwiększa ich zaangażowanie i szanse na konwersję.

eml-02

3. Automatyzacja procesów

Możliwości automatyzacji marketingu HubSpot wykraczają poza podstawowe planowanie e-maili. Pozwala on tworzyć złożone procesy automatyzacji całego marketingu e-mailowego. Możesz ustawić wyzwalacze, definiować działania i wysyłać spersonalizowane e-maile na podstawie zachowań użytkowników, co sprawia, że twoje kampanie są bardziej efektywne. Aby dowiedzieć się, jak stworzyć zautomatyzowaną sekwencję sprzedażową, przeczytaj mój niedawny wpis.

eml-04


4. Analizy i testy A/B

Ciekawość to być może pierwszy stopień do piekła, ale jest też przyjacielem marketera. HubSpot oferuje funkcję testowania A/B, pozwalającą testować różne elementy e-maili, takie jak temat wiadomości, treść i CTA. Ta cenna funkcja pozwala zoptymalizować kampanie e-mailowe, dzięki identyfikacji tego, na co najlepiej reagują odbiorcy.

Oczywiście możesz też sprawdzić, ilu odbiorców otworzyło e-mail czy kliknęło w link.

O wiele więcej niż narzędzie do marketingu e-mail

Chociaż HubSpot ma potężne funkcje marketingu e-mailowego, warto zauważyć, że nie jest to po prostu narzędzie do e-mail marketingu. HubSpot integruje różne narzędzia marketingowe, w tym CRM, zarządzanie mediami społecznościowymi, blogowanie i generowanie leadów. Oznacza to, że umożliwia całościowe podejście do marketingu, oszczędzając czas i wysiłek.

Integracja CRM HubSpot pomaga w skutecznym dostosowaniu działań marketingu i sprzedaży, co umożliwia śledzenie i pielęgnowanie leadów w bardziej efektywny sposób. Narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi i blogowania pozwalają na tworzenie i dystrybucję treści, zwiększając zasięg i zaangażowanie publiczności. Dodatkowo, rozbudowane funkcje analiz i raportowania HubSpot dostarczają cenne informacje do pomiaru sukcesu wysiłków marketingowych.

HubSpot demo contact banner

Czy HubSpot może zastąpić moje narzędzie do marketingu e-mail?

Narzędzia do marketingu e-mail wciąż są użyteczne dla wielu firm, ale HubSpot oferuje kompleksowe rozwiązanie wykraczające poza sam marketing e-mail. Jego potężne funkcje e-mailowe, połączone z innymi narzędziami marketingowymi, czynią go wszechstronną platformą dla marketerów szukających rozwiązania typu "wszystko w jednym". Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, rozwijającym się startupem czy dużym przedsiębiorstwem, HubSpot może pomóc zoptymalizować wysiłki marketingowe i osiągnąć lepsze wyniki.

A więc czy HubSpot może zastąpić narzędzia do marketingu e-mail? To możliwe, ale ostateczna decyzja zależy od konkretnych potrzeb i celów twojego przedsiębiorstwa. Odkrywaj możliwości HubSpot i sprawdź, czy jest zgodny z twoją strategią marketingową. Jeśli tak, będziesz dysponować potężnym narzędziem do skutecznego zaangażowania, pielęgnowania i konwersji leadów.

Nie jesteś pewien, jak wdrożyć narzędzia do marketingu e-mailowego HubSpot w swojej firmie? Zastanawiasz się nad przejściem na HubSpot? Skorzystaj z bezpłatnego demo, na którym pokażemy Ci wszystkie interesujące Cię funkcje!